Tim, Maurizio Landini: Risk altındaki stratejik şirket

Bakec

Member

Tim kapak için yarışıyor: Pazar günü olağanüstü yönetim kurulu

Tim, Pazar sabahı için yönetim kurulunu olağanüstü bir toplantıya çağırdı: CEO Pietro Labriola, Sermaye Piyasası Günü vesilesiyle yöneticilere borsada neler olduğu hakkında bilgi vermek ve tanıtım gezisi ışığında yeniden düzenleme yapmak istiyor. Buna paralel olarak şirket, 2024-2026 iş planının sunumu sırasında pazara sunulan bilgileri entegre etmeyi düşünebilir.

Bu arada, Piazza Affari'deki hisse satışları durdu ve alımlar geri döndü ancak gerçek bir toparlanma olmadı (neredeyse %24'lük bir kaybın ardından): hisse Cuma günü %4,8 artışla kapandı. 0,22 euro seviyesinde ve Consob, denetim faaliyeti kapsamında, ticaretteki yükselişin (günlük ortalamanın 12 katı) arkasında 'güçlü eller' olup olmadığını anlamaya çalışıyor.

İlk özel gözlem, 2022'deki devalüasyondan sonra hissesini hisse başına 0,2163 euro olarak gerçeğe uygun değerde tutan Vivendi'dir, ancak aylardır olası bir ayrılmaya dair söylentiler dolaşsa bile emirlerin Paris'le bağlantılı olmadığı görülüyor. satılık. Tim'in yüzde 23,7 hisseye sahip en büyük hissedarı, yeni planın “biçim ve içerik olarak desteğimiz olmadığını” belirterek, toplantı karşısında yeni bir çatışma cephesi açtı.

Fransızlar, Netco'nun satışına ilişkin yönetim kurulunun 5 Kasım'da aldığı kararın “meşru olmadığını” öne sürerek kararın iptali için Mahkeme'ye başvurdu. Toplantının arifesinde ilk duruşma tarihi olarak 22 Nisan'ı önermişlerdi ancak Milano Mahkemesi bunu 21 Mayıs'a erteledi. Fransızların olası azınlık listesiyle ilgili sorular sorulurken, hissedarlar toplantısında yönetim kurulunun yenilenmesi için önerdiği isimlere karşı oy kullanacakları açıkça görülüyor. Ancak operasyon devam ediyor, Tim kapanışın zamanlamasını doğruladı ve Kanada Emeklilik Planı Yatırım Kurulu da NetCo'nun satın alınmasında Kkr'yi destekleyen yatırımcı grubu Optics BidCo'ya katılarak bunu yineledi. CPP, NetCo'nun %17,5 hissesini 2 milyar avroya kadar değer karşılığında satın almayı taahhüt etti.

Artık Labriola piyasanın güvenini yeniden kazanmalı, böylece kurumsal yatırımcıların toplantıda fikir birliğini sağlamalıdır, bu nedenle ön saflarla birlikte neyin yanlış gittiğini analiz ediyorlar. “Şimdi açıkça sorumluluk alma zamanıdır – Slc Cgil bu fırsatın altını çizmeyi değerlendiriyor – İstihdam sınırlarının korunması konularında şirketten maksimum netlik bekliyoruz. Ancak Tim'in yahnisi hakkında karar veren hükümetten de daha fazla katılım bekliyoruz. “

Bu arada analistler yeniden hesaplama yapıyor. Equita, olumsuz unsurun “yeni sermaye yapısını optimize etmenin karmaşıklığı nedeniyle (ve belirli bir ihtiyatlı davranmayı düşünüyoruz) 2026'da da planda yüksek kalacak olan mali masraflarla bağlantılı olduğunu (700 milyon tahmin ediyoruz)” diye açıklıyor. İmkansız görülmese bile yurt içi FAVÖK'ün büyüme profiline ilişkin bazı şüpheler dile getiriliyor: “Maliyet kontrolü ve İşletmenin büyümesiyle ve esneklik sunabilecek hafif büyüyen yatırım harcamalarıyla çok bağlantılı olsa bile bizim görüşümüze göre oldukça agresif Hedefe ulaşılmasını sağlamak”. Analistler ayrıca bazı olumlu unsurların da farkındalar: “2024'teki yüksek yurt içi FAVÖK (1,7 milyar olarak düşünmelerine yol açan hesaplamalarına kıyasla 1,9 milyar, ed.) yüksek borcu kısmen telafi ediyor” ve “2026'ya kadar olan nakit üretimi kadar” beklenenden düşük, grubun yeni sermaye yapısı geçmişe göre çok daha sağlam ve bu nedenle bugün hisse senediyle ilgili konu mali yapının istikrarı değil, tamamen değerlendirmedir”.