temel ihtiyaçlarda sıfır KDV’ye ve çalışanlar için daha ağır bordrolara doğru

Bakec

Member
KDV, değişir


“Messaggero”, “ulusal KDV mevzuatının, ikincisi ile Avrupa Birliği’ninki arasında tam uyum sağlamak için yeniden düzenlenmesi”, ama aynı zamanda “arasındaki ilişkiyi geliştirmek amacıyla vergi disiplinini rasyonalize etmek ve basitleştirmek” diye yazıyor. vergi memuru ve vergi mükellefi,” dedi Savino.

Alışveriş Sepeti


Bununla birlikte, KDV’nin yeniden düzenlenmesinin temel amacı, bazı mallar üzerindeki katma değer vergisini kaldırmak olacaktır; Kovid’e karşı aşılar için zaten test edildi”. Bazı ürünler için bir tür sıfır oran. Bakanlık, bugün gıda ürünleri için yüzde 4’te sıfır KDV ile simülasyonlar hazırladı, diğerleri için bugün yüzde 10’da yüzde 5’e düşürüldü: 4-6 milyar avroya mal olacak bir operasyon. Ancak bebek bezi ve biberon gibi bebek ürünlerinde KDV indirilirken hipotez rafa kaldırılmıştı.

Basitleştir


Savino, reformun ayrıca “vergi mükellefleri için daha erişilebilir olmaları için kesintiler ve geri ödemeler gibi bazı KDV kurumlarının basitleştirilmesini” de öngördüğünü ekledi. Özünde, işletmelerin likiditesini sağlamak için KDV kredilerinin daha hızlı ödenmesini sağlayacak bir değişiklik.

Oran reformu


KDV konusuna ek olarak, heyet metni, dörtten üçe çıkacak vergi oranlarında reform yapılmasını sağlıyor. Belge, vergi oranlarının seviyesini veya gelir dilimlerinin seviyesini göstermeyecektir. Ancak simülasyonlar iki senaryo tanımlıyor. İlki %25, ikincisi %33 ve üçüncüsü %43 başlangıç oranıyla. İkincisi %23, biri %33, biri %43, 6 milyara mal oldu. Amaç, oranların ve kesintilerin gözden geçirilmesi yoluyla işçilere daha zengin maaş çekleri garanti ederek çalışanlara büyük bir yardım sağlamak olacaktır.

iris


IRES, bir tür “mobil oran”ın tartışıldığı işletmeleri kolaylaştırmak için yeniden yazılacak. Bugün geri çekilme% 24’te. Sermaye mallarına yatırım yapan ve 50 yaş üstü veya vatandaşların gelir alıcılarını işe alan şirketler için% 15’e düşebilir.

Vergi tahakkuku


Yeni bir vergi tahakkuk modeli de öngörülmektedir. Kurum, veritabanları sayesinde, katılmaları halinde iki yıl boyunca denetimden geçmeyecek küçük işletmeler için iki yılda bir ön derlenmiş beyanname hazırlayacak. Değilse derhal kontrol edin. Büyük şirketler için, “işbirlikçi uyum” mekanizması güçlendirilecek: vergi makamları ve şirketler arasında başka bir müzakere türü.
 
Üst