Salone del Risparmio, Assogestioni etkinliğinin ikinci günü

Bakec

Member
17 Mayıs 2023, 18:46Assogestioni tarafından düzenlenen etkinliğin ikinci gününün merkezinde güncel olaylara dair en sıcak konular yer alıyor.


Sürdürülebilirliğin zorluğu


Avrupa Komisyonu Yapısal Reformlar Genel Müdürlüğü Genel Müdürü Mario Nava, “Net Sıfır, hayal mi gerçek mi?” konferansında AB’nin sıfır emisyonlu bir ekonomiyi teşvik etme vizyonunu ve hedefleri somut hale getirmek için mevcut girişimleri sundu. iklim değişikliğine ilişkin Paris Anlaşması ve Birlik içinde Net Sıfır stratejilerini koordine etme taahhüdü. Nava, “Eurobarometer, Avrupa vatandaşlarının yeşil ve ötesi reformlara olan arzusunu ve Avrupa Birliği tarafından Üye Devletlere sağlanan teknik desteği takdir ettiklerini gösteriyor. Bu da bizi bu yolda ilerlemeye ve hızlanmaya teşvik ediyor!”


Bunun yerine kurum ve sektör temsilcileri ve yatırımcılar, dönüşüme rehberlik etmenin zorluklarını ve zorluklarını ve bugün sermayeyi geçişe yönlendirmenin ve sıfır için en umut verici olanı teşvik etmenin ön saflarında yer alan varlık yönetimi gibi bir sektör üzerindeki yansımalarını tartıştılar. emisyonlar gelecek.


sermaye piyasası


Assogestioni konferansı “Sermaye piyasası. Avrupa çerçevesinden İtalyan tasarımına”, İtalyan şirketlerine ve sermaye piyasalarına erişime odaklandı. Assogestioni Fabio’nun genel müdürü, “Hükümetin Ekonomik ve Mali Belgeyi yakın zamanda onaylaması ve Sermaye Yasası Taslağı’nın sunumu, finans dünyası ile üretken doku arasındaki ilişkiyi yeniden kamuoyu tartışmasının merkezine getirdi” dedi. Galli, tartışmanın kilit noktalarından birinin kurumsal yatırımcıların güçlenmesi olduğuna dikkat çekerek, “Güçlü yerli kurumsal yatırımcılara sahip olmayan hiçbir sermaye piyasası gerçekten sağlam ve çekici değildir”.Ayrıca oku
sponsorlu içerik

Ayrıca oku
sponsorlu içerik

İlgili
 
Üst