Salone del Risparmio, Assogestioni: 11,5 milyon yatırımcı

Bakec

Member
18 Mayıs 2023 08:30Ortalama yatırım 45 bin euro. Emilia-Romagna, Lombardy ve Piedmont, yatırımcı oranının en yüksek olduğu Bölgeler oldu.


Emilia-Romagna, Lombardy ve Piedmont yerleşik nüfusa göre fon yatırımcı oranının en yüksek olduğu bölgelerdir. Yatırım miktarı, İtalyan fonları aboneleri için daha düşük (27.000 Euro), yabancı fonlar aboneleri için daha yüksektir (52.000 Euro). Özellikle, tasarruf sahiplerinin %62’si tarafından tercih edilen tek ödeme (Pic) geçerli şekil olmaya devam ederken, ağırlıklı olarak tasarruf planları (Pac) yoluyla yatırım yapan abonelerin payı %22 ve karma formda %16’dır.


“Assogestioni Çalışmaları Ofisi Kıdemli Araştırma Analisti Riccardo Morassut’un altını çizdiği gibi, Gözlemevi’nden elde edilen en ilginç bulgular arasında, OTP’de tercih ettikleri yatırım ürününü belirleyen 40 yaşın altındaki yatırımcıların tercihi ortaya çıkıyor: aslında, gençlerin %50’den fazlası biriktirme planları aracılığıyla yatırım yapan aboneler. Tersine, Boomers’ın %70’inden fazlası tek bir çözüme yatırım yapmayı tercih ediyor”. Genel olarak, yatırımcıların payı “İtalyanların finansal okuryazarlık seviyesinin büyümesiyle orantılı olarak daha da artabilir”.
Ayrıca oku
sponsorlu içerik

Ayrıca oku
sponsorlu içerik 
Üst