Sakaryaspor’da birinci maksat play-off

Bakec

Member
Sakaryaspor, 10 dönemin akabinde uğraş ettiği Spor Toto 1. Lig’de play-off çizgisinin ortasında kalmayı hedefliyor.
Sezonun birinci devresinde inişli çıkışlı performans sergileyen Sakarya temsilcisi, devreyi Gençlerbirliği’ni yenerek 25 puanla 10’uncu sırada tamamladı.
Yeşil-siyahlı takım, ikinci yarıda Göztepe, Altınordu ve Tuzlaspor maçlarında alandan galibiyetle ayrılarak galibiyet serisini 4 maça çıkardı.
Ligin 22’nci haftasını 34 puanla 8’inci sırada play-off çizgisinin 1 sıra gerisinde kapatan Sakaryaspor, pazar günü meskeninde konuk edeceği Ankara Keçiörengücü’nü yenerek birinci 7 tezini sürdürmek istiyor.
“Mücadelemiz sonuna kadar devam edecek”
Teknik Yönetici Taner Taşkın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ekibin başında çıktıkları birinci maçta deplasmanda Tuzlaspor’u mağlup ettiklerini anımsattı.
Tuzlaspor maçında istekli ve dilekli oyunun olduğunu belirten Taşkın, “Oyun formatında küçük de olsa değişiklik yaptık, oyuncuların kimilerinde değişiklik yaptık. Bunlar da saha ortasında epey güzel tepki verdi. Tuzlaspor maçında oyunun büyük kısmını domine eden oyun ve çaba vardı. Bu beni keyifli etti.” dedi.
Taşkın, 34 puanın play-off hududunda puan durumu olduğuna değinerek, “Bizim birinci, gerçekçi amacımız, play-off’un içerisinde sağlam konum alabilmek zira geriden geliyoruz ancak baktığımız vakit tepeyle ortamızda hayli fazla açıklık yok, 7 puan farkı var. 3 puanlık sistemde bu kapanmayacak puan farkı değil. Gayretimiz sonuna kadar devam edecek. Şayet tepeyi, birinci 2’yi yakalama konumumuz olursa da sonuna kadar oyuncu kümesiyle bunu kovalayacağız inşallah.” diye konuştu.
“Sağlam durum alacaksak hanemizde her hafta puan olmak zorunda”
“Bu dönem birinci 7 kadronun play-off’a girmesi başka grupları da sıcak tuttu.” diyen Taşkın, şu tabirleri kullandı:
“Önceden birinci 6 ortasında olanlar play-off oynuyordu. Herkes bu sene önemli kadro kurdu. Bu ligin birinci gerçeği uğraş, bunu unutmamamız gerekiyor. Uğraş eden ve alanda fazlaca fazla isteyen ekip o gün büyük oranda sonuç alıyor. Herkes herkesi yenebildiği için üstteki makas epey fazla açılmıyor. İstikrarlar değişebiliyor. Samsunspor lige fazlaca âlâ başlamadı lakin şu anda baktığınız vakit Eyüpsyor ile tepeyi paylaşıyor. Allah müsaade verirse biz de bu düzeyde olabiliriz, olmayacak şey değil. Bu çalışmayla, inanmayla geçen bir şey. Bunu sağlamak için buradayız.”
Taşkın, puan gayesi söylemenin hakikat olmadığını lisana getirerek, “Ama her maçta hanemde puan görmek istiyorum. İç saha dış saha fark etmez. Şayet tepe çabası vereceksek, bilhassa play-off’un içerisinde sağlam durum alacaksak hanemizde her hafta puan olmak zorunda.” değerlendirmesinde bulundu.
 
Üst