Rupert Murdoch Fox and News Corp başkanlığından istifa etti

Bakec

Member
21 Eylül 2023, 16:50

Yetmiş yıl sonra Avustralyalı iş adamı iki şirketinin liderliğinden vazgeçer. Wall Street Journal’dan New York Post’a kadar en prestijli gazetelerden bazıları News Corp ile bağlantılıdırBilgi evrenine veda


News Corp, bir notunda, Mart ayında 92 yaşına giren Murdoch’un 1954’te başlayan kariyerinin sonunda, yayınları arasında Wall Street Dergisi New York Postası, Dow Jones Ve Barron’un ABD’de, Zamanlar Pazar günleri ve tabloid Güneş Birleşik Krallık’ta. Fox Murdoch, Kasım ayı ortasında yapılacak bir sonraki toplantıda ABD televizyon şirketinden serbest bırakılacak. Oğlu Lachlan, News Corp’un tek başkanı olacak ve Fox Corporation’ın yönetim kurulu başkanı ve CEO’su olarak görev yapmaya devam edecek.

Oğlu Lachlan’dan teşekkürler


Lachlan Murdoch, “Fox and News Corp Yönetim Kurulları, yönetim ekipleri ve çalışmalarından yararlanan tüm hissedarlar adına, babamı 70 yıllık olağanüstü kariyerinden dolayı tebrik ediyorum” dedi. Kendisine vizyonu, öncü ruhu, sarsılmaz kararlılığı ve kurduğu şirketlere bıraktığı kalıcı miras için teşekkür ediyoruz. Onursal Başkan olarak her iki şirkete de paha biçilmez tavsiyeler sağlamaya devam edeceği için kendisine minnettarız.”
İlgili
 
Üst