RBC BlueBay için, gelişmekte olan pazarlar fırsat seti bu yıl zorlayıcı

Bakec

Member
Önümüzdeki aylara bakıldığında, yüksek volatilite bağlamının gerektiği gibi dikkate alınması gerekse de, Anthony Su IsıtıcısıBlueBay Kıdemli Portföy Yöneticisi, RBC BlueBay Asset Management, gelişmekte olan piyasalarda, bazıları tarafından dengelenen kuyruk rüzgarlarının bir kombinasyonu yoluyla olumlu beklentilere sahip bir dizi alan belirledi. potansiyel risk. “Birlikte ele alındığında, bu yıl ortaya çıkan gelişmekte olan piyasalar fırsatının ikna edici olduğuna ve bazılarının izini sürebileceğine inanıyoruz. mükemmel performanslar son yıllarda tanık olduğumuz, olumlu bir önyargı veren gelişmekte olan ülkelerin borcudiye yorumluyor yönetici.

DAHA AZ KISITLAYICI PARA POLİTİKASI
Gelişmekte olan ülkelerin bir süreden faydalanması muhtemeldir. daha az kısıtlayıcı para politikası, yeterince erken başlamadığı ve bu nedenle muhtemelen daha uzun süreceği için faiz oranı artış döngüsünün devam etmesi gereken gelişmiş piyasaların aksine. “Gelişmekte olan pazarlarda, farklı merkez bankaları 2020’den beri oranları yükselttiler ve hepsinde olmasa da birkaç ülkede yeterli bir reel oran belirlemeyi başardılar” dedi Kettle.

PARA BİRİMLERİNİN İSTİKRARI
Mümkün olan en büyük fayda, yerel işletmelerin lehine olmalıdır, çünkü merkez bankaları kademeli olarak kesmek Düşen enflasyona tepki olarak faiz oranları. “En temel özelliklere sahip yerel gelişmekte olan pazarlar sağlam RBC BlueBay Asset Management yöneticisi, ilgili ülkenin döviz ihraçlarının ve aynı zamanda kredi piyasalarının hem devlet düzeyinde hem de kurumsal düzeyde istikrarını artırma eğiliminde olduğunu belirtiyor.

CARİ HESAP BAKİYESİNDE İYİLEŞME
Cari hesap bakiyelerine ilişkin olarak, açıklar ve açıklar iyileştirildi kombinasyonu sayesinde birçok gelişmekte olan ülkedehammadde fiyatlarındaki artış ihracata ve sıkıştırılmış ithalata yöneliktir. Bu ticaret dengesi fazlaları, mevcut dış borç stokunu azaltmak için kullanılabilir. “Pakistan veya Angola gibi gelişmekte olan bazı ‘sınır’ ülkeleri ve bölgedeki birçok ülke muhtemelen hesap fazlaları kaydedecek. Orta Doğu Bu dinamikten yararlananlar ve Umman gibi bazıları aslında borçlarını azaltmak için bu fırsattan yararlanıyor” diye savunuyor Kettle.

MOSKOVA VE KIEV ARASINDA MÜCADELE EDİLMİŞ BİR ANLAŞMA OLABİLİR
Jeopolitik, 2022’de gelişmekte olan pazara da hakim oldu. Rusya’nın Ukrayna’yı işgali. Ancak, RBC BlueBay AM’nin bu yılki temel senaryosu, Moskova ve Kiev arasında müzakere edilen anlaşma. Bununla birlikte, ters rüzgarların varlığını kabul eden Kettle, “Muhtemelen enerji fiyatlarında bir düşüşe yol açarak küresel enflasyonun ılımlı hale gelmesine yol açar ve bu da küresel oranlarda artış riskini sınırlandırır” diye vurguluyor.

RÜZGÂR
“Sınır ülkelerinin finansmanı meselesinden başlayarak. Stresli ve yeniden yapılanmaya açık olan ülkeler piyasa tarafından iyi biliniyor ve borç kotasyonları bu zorlukları yansıtıyor. Başka bir potansiyel ters rüzgar bir yerden gelebilir.ABD oranlarının neden olduğu yüksek oynaklık ABD oranlarının sınırlı bir aralıkta dalgalandığı temel senaryomuza rağmen. Son olarak, birçok gelişmekte olan piyasa merkez bankasının enflasyonu durdurmak için oranları erken yükseltmeye yönelik proaktif yaklaşımı büyümeyi azaltıyor. Bu, kullanılabilirliği etkiledi tüketiciler RBC BlueBay Asset Management yöneticisi, bazı ülkelerde ve tüketici takdirine bağlı eğilimlerine daha fazla maruz kalan bazı şirketler için daha zor bir durum ortaya çıktı” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Financialounde.com tarafından düzenlenen içerik
 
Üst