RBC BlueBay AM için, küresel yüksek verimi gözden kaçırmak verimsiz olabilir.

Bakec

Member
Tüketici fiyatları artışı, geçen yıl Rus birliklerinin Ukrayna’yı işgal etmesi ve fiyatların yükselmesiyle hızlandı. gaz fiyatları, enerji ve gıda maddeleri. Gelişmiş ülkelerin ana merkez bankalarını (özellikle ABD Federal Rezervi ve Avrupa Merkez Bankası) yaşam maliyetini dizginlemek amacıyla ani ve baskıcı kısıtlayıcı politikalar benimsemeye zorlayan enflasyonist bir sarmal.

KÜRESEL YÜKSEK GETİRİ: 2022’DE -%11,38
Hisse fiyatlarında sert düzeltmeler ve sabit getirili sektörde getirilerde önemli artışlar yaşanırken, devlet tahvili ve tahvil fiyatlarının finansal piyasalara yansımaları uzun sürmedi. tahvillergetirilere ters yönde hareket eden , belirgin bir şekilde düştü. Özellikle küresel yüksek getirili segmentte, 2022’deki kayıplar %-11,38 olarak gerçekleşti.

GELECEK 1-2 YILDA DAHA İYİ GERİ DÖNÜŞ
“Bu düzeltme, uzun vadeli ortalamaya güçlü bir getiri ile bu varlık sınıfında önümüzdeki 1-2 yılda daha iyi getiri elde edebilmenin temellerini attı” yorumunu yaptı. Claudio Da Gama Gül, Kurumsal Portföy Yöneticisi, Kaldıraçlı Finans, RBC BlueBay Asset Management. Gerçekten de, devlet tahvili getirilerinin keskin bir şekilde yeniden fiyatlanması, küresel yüksek getiri getirisini neredeyse %8,6’ya çıkardı; bu, bu varlık sınıfının tarihsel serisine dayalı olarak, uzun vadeli yatırımcılar için iyi bir giriş noktasını temsil eden bir seviyedir.

RİSKLER VAR
Bununla birlikte, Da Gama Rose, varlık yöneticilerinin karşılaştığı zorluğun, bugün piyasada bulunabilecek en büyük fırsatların hiçbir şekilde risksiz olmadığına dikkat çekmek istiyor. “Birkaç çeyrek dönem için daha yüksek faiz oranları, suçlar şirket kazançları ve kar marjları üzerindeki baskı nedeniyle. Rejim değişikliğinin finansman maliyetleri üzerindeki nakit akışı etkilerini değerlendirmek zaman alacaktır: sınırlı vadeler ve büyük ölçüde sabit kupon borcu ile bu, birkaç çeyrek ve hatta birkaç yıl süren bir süreçtir. RBC BlueBay AM yöneticisi.

KENARA KALMAK ZARARLI OLABİLİR
Tersine, yüksek getirili şirketlerin çoğunun fırtınayı atlattığını doğrulamak için üç aylık verileri bekleyerek kenarda durmak ters tepebilir. “Küresel yüksek getiri, en dirençli varlık sınıfları arasında yer alıyor ve yüksek ve sabit geliri sayesinde bir düşüşün ardından hızla toparlanma eğilimindedir” diye belirtiyor Da Gama Rose, ardından küresel yüksek verimin neden dirençli olduğunu açıklıyor.

VARLIK SINIFI DAYANIKLILIK FAKTÖRLERİ
Toplam getiri, bir tahvilin fiyatındaki değişikliklerin toplamı artı i’dir. kupon akışları: Kupon ne kadar yüksek olursa, tahvilin kur veya marjdaki (aynı vade ve para birimindeki devlet tahvillerine kıyasla getiri farkı) bir artışın neden olduğu dolar fiyatındaki herhangi bir düşüşü absorbe etme kabiliyeti o kadar artar. Yüksek getirili ihraççılar tahvillerini vadesi gelmeden önce çağırdığında, tahvil sahiplerine haciz için bir prim öderler.

YÜKSEK GETİRİLİ TAHVİLLER GENEL OLARAK TEMERRÜD ETMEZ
Tahviller de tipik olarak temerrüde düşmez: yeniden finanse edilebilirlerse ve daha yüksek getirilerle, yönetim şirketlerine tahvillerini yeniden finanse etmeleri için sermaye sağlamak için daha büyük bir teşvik vardır. Ek olarak kamu tahvili piyasalarıRBC BlueBay Asset Management, Kaldıraçlı Finans Kurumsal Portföy Yöneticisi, yönetim şirketleri ayrıca özel kredi, kaldıraçlı borç verme, dönüştürülebilir tahviller veya hisse senedi piyasalarındaki yüksek getirili tahvilleri yeniden finanse edebilir.

Financialounde.com tarafından düzenlenen içerik
 
Üst