Paluani, Verona mahkemesi şirketin iflasını ilan etti

Bakec

Member
26 Mayıs 2023, 14:42

Mülklerin sahibi olan şirket 82 milyon euroluk borcunu ödeyemez hale gelirken, üretim faaliyetleri Sperlari’ye geçmiş durumda.

Sperlari’ye satılan üretim faaliyetleri

tarafından bildirildiği gibi Arena, Paluani’nin iflası, üretim faaliyetlerinin (marka ve fabrika) büyük kısmının bir yıl önce Alman şekerleme grubu Katjes International’a ait olan Sperlari’ye satılmasının ardından geldi. İkincisi, iflas bölümünün bir müzayedesine katılmış ve Temmuz 2022’de, Noel kampanyası ışığında üretimi organize etmek için tam zamanında, 7,6 milyon avroluk bir çek karşılığında üretim varlıklarının mülkiyetini almayı başarmıştı.

iflas beyannamesi

Bu noktada şekerleme şirketi iki yol tuttu: Bir yandan Sperlari tarafından satın alınan Paluani 1921 üretime devam ederken, mülklerin sahibi (kısmen satıldı) Paluani Spa düzenleme prosedürünün yolunu tuttu. Ancak işe yaramayan seçenek: düzenleme prosedürünün iptali ile birlikte iflas cezası, alacaklıları tatmin etme olasılığının düşük olması da dahil olmak üzere şirket aleyhine bir dizi kritik konuya itiraz edilmesiyle motive edildi. Talep edilen toplam yaklaşık 82 milyon avroya karşılık, Spa’nın kullanıma sunduğu miktar bir milyondan azdı. Mahkeme tarafından karar verilen iflas başvurusu ile şirketin durumunu yönetmek üzere yeni kayyumlar atandı.

Ayrıca oku
sponsorlu içerik

Ayrıca oku
sponsorlu içerik

İlgili