Ocak ayında 1 milyar otomobil eko-teşvik planı

Bakec

Member
30 Aralık 2023 14.51


“Taksi şoförleri ve NCC, hem yeni ehliyet alanlar hem de araba değiştirmek isteyen taksi şoförleri için çifte teşvike sahip olacak”. Yer değiştirenler cezalandırılıyor
Tgcom24

Made in Italy bakanı, “İtalya’da üretimi artırmak bu hükümetin hedefidir” dedi. Urso, stratejik varlıkları desteklemek için öngörülen bazı kuralları göstererek, “Üretim hatlarını İtalya’ya geri getiren kişi %50 indirimli vergi oranına sahip olacak, önümüzdeki 10 yıl içinde yer değiştiren kişi ise alınan teşvikleri iade etmek zorunda kalacak” diye açıkladı.


“2022 yılında 2023 yılına ait hesaplarımız hala elimizde değil, verilen teşviklerin yüzde 80’i yurtdışında satılan makinelere, yüzde 40’ı Stellantis’e, yarısı da Stellantis’in yurt dışında ürettiği makinelere gitti. Ve ‘sürdürülemez’ diye ekledi.” Bunu kendisine açıkça anlattım, aksi takdirde trend tersine döner ve teşvikler İtalya’da üretilen arabalara gider, aksi takdirde gelecek yıldan itibaren otomotiv sektöründe kaynaklarımız olduğunda İtalya’da araba üretenleri teşvik etmek için artık talebe değil, yalnızca arza odaklanacağız. “, Verona’dan Urso belirtti.


İşletmeler, Urso: 5.0’a geçiş için 13 milyar kaynak ayrıldı


Hükümet, Endüstri 4.0’ı dijital modernizasyon ve %40’a eşit enerji verimliliği için sistemler satın alacak şirketlere vergi kredisi ile entegre eden Geçiş 5.0 planı için şirketlere yaklaşık 13 milyar dolar ayırdı. Ayrıca kaynakların %10’unun eğitim için kullanılabileceğini” ifade eden Urso, şöyle devam etti: “Uygulamada, gördüğünüz gibi, işletmeler için, onlar sayesinde elde edilebileceği asla düşünülmeyen kaynaklar var.
Urso, daha önce hiç kullanılmamış bölümlerin kullanılmasına ve Avrupa’da akıllıca bir yeniden müzakere çalışmasına katkıda bulunulması gerektiğini ifade etti.

İlgili
 
Üst