Modern Java EE tasarım deseni

Portakalkafa

Global Mod
Global Mod
Mikro hizmetler, kapsayıcılar, DevOps ve bulut konuları birkaç yıldır her yerde temsil ediliyor. Ve bu moda sözcük koleksiyonundaki bireysel yönlere dair pek de iyi bir genel bakış yok. Mini kitabım bunu değiştirmeyi amaçlıyor.

Tüm bu kavramların kanıtlanmış iş ortamına nasıl uyduğuna dair daha da az literatür var. Ve en azından bir öğretim görevlisi olarak ülkeyi dolaştığımdan ve izleyicilere bu teknolojilerin veya yöntemlerin hangisini verimli bir şekilde kullandığını defalarca sorduğumdan beri, yalnızca çok nadiren el kaldırılır.

Java EE öldü – çok yaşa Java EE!

Ve bir şekilde anlaşılabilir. Derece Kurumsal Java Platformu, büyük işletmelerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Ve yazılım geliştirme ve nasıl çalıştığı, birçokları için yerleşik bir iştir. Yıllarca en iyi uygulamaları ve yaklaşımları araştırdıktan sonra, yalnızca nispeten az sayıda proje gerçekten ters gidiyor. Ve platformun teknolojik gelişimi o kadar hızlı ki, en büyük şirketler bile güncellemeleri planlamada belirli bir zorlukla karşılaşmıyor.

Ancak çok fazla bir şeyin acilen yapılamayacak olması yenilik yapmamızı engellememeli ve engellememelidir. İnovasyon küçük ölçekte gerçekleşir. Başarıya götüren yaratıcı problem çözme ve küçük adımlardır. Girişte belirtilen hususlar işletmeler için çok büyük fırsatlar sunmaktadır. Java EE yerleşik bir platform olduğundan ve yakın zamanda ortadan kalkmayacağından, mikro hizmet mimarilerini veya kapsayıcılarını kullanmamak için hiçbir neden yoktur. Ama hepsi birlikte nasıl oynuyor?

Sürdürülebilir şekilde geliştirilmiş uygulamalar için ölçeklenebilir mimariler

(Resim: Markus Eisele)

Trendlerin kurumsal dünyadaki konumlanışı ve sınıflandırılması üzerine düşüncelerimi küçük bir mini kitapta yazdım. Bu, O’Reilly ile birlikte yayınlandı ve ücretsiz olarak indirilebilir (doğrudan indirme bağlantısı, blogumdaki makale). Mikro hizmetler ile klasik Java EE geliştirme arasındaki boşluğu daralttığını iddia ediyor. Gelecekte başarılı bir şekilde gezinmek için teknolojileri ve yöntemleri konumlandırıyor ve ilgili yönleri tanımlıyorum. Başlangıç projeleri ile mevcut projeleri taşıma arasında ayrım yapmanın yanı sıra, hizmet keşfine yardımcı olan tasarım paradigmalarını da araştırıyorum. Kitap, ilk küçük tasarım şablonları koleksiyonuyla sona eriyor.

Mark Little (Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı) küçük bir önsözle katkıda bulundu ve Arun Gupta ve Daniel Bryant teknik incelemeciler olarak gemideydi. İlgili tüm konulara kapsamlı bir genel bakış olarak, ayrıca çok sayıda başka bağlantıya ve makaleye işaret etmeli ve hepimize teknolojilerin başarılı geleceğinin bizim elimizde olduğunu hatırlatmalıdır. Şu anda pek çok üretici işlerini moda sözcüklere dayandırmaya çalışsa da, pratik uygulamanın arkasında çok daha fazla sıkı çalışma var. Önümüzdeki haftalarda kitabın bölümlerine daha yakından bakmak ve burada da yayınlamak istiyorum. Soru ve önerilerin yanı sıra özel odak noktası taleplerini bekliyorum.

()

Haberin Sonu