Lombardiya, bölgeden 19 milyon kiralık aileye

Bakec

Member
25 Eylül 2023, 18.33


Konut ve sosyal konuttan sorumlu meclis üyesi Paolo Franco, “Hem yoksulları hem de nüfusun geliri olan ancak geçim sıkıntısı çeken kesimlerini desteklemek istiyoruz” diyor.
Miktar


Hüküm, 2023 yılı için de kiralamayı desteklemeye yönelik önlemlerin uygulanması amacıyla bölgesel bölgelere 3,5 milyon avro tahsis ediyor. Ayrıca karar, Belediyelerin yeni bildirimler veya mevcut sıralamanın kaydırılması için diğer kaynakları da kullanabileceğini öngörüyor: kullanılabilirlik kalıntıları Kararlaştırılan 1,9 milyon avro tutarındaki kiranın geliştirilmesini desteklemek amacıyla 2019 yılında başlatılan deneysel bir tedbirin ve 2014 yılından bu yana masum kiracıları desteklemeye yönelik tedbirler için Belediyelere sağlanan 14,2 milyon avro tutarındaki kaynağın. Genel olarak bu miktar 19 milyon avroyu aşıyor ve buna 2018 ile 2022 yılları arasında tahsis edilen bölgesel bölgelerde hala mevcut olan 27 milyon avronun eklenmesi gerekiyor.

Amaç


Franco, “Barınma hakkı ve yaşam onuru söz konusu olduğunda Lombardiya Bölgesi’nin ilgisi 360°’dir” diye açıklıyor. Hem yoksullara hem de nüfusun geliri olan ancak geliri olan kesimlerine destek olmak istiyoruz. Kalabalık aileler, hayata yalnız başlayan gençler, çiftler, emekliler: Çalışıp meşgul olmalarına rağmen kira ödemekte zorluk çeken pek çok kategoride insan var, biz burada müdahale ediyoruz, tedbirdir. ki bunu çok önemsiyorum.” Tedbirden yararlanabilecek aileler, serbest kiralama piyasasında yer alan, ISEE göstergesi 26.000 avroyu aşmayan ve en az 6 ay süreli kira sözleşmesi bulunan konaklamalarda yaşayanlar olacak.

İlgili
 
Üst