Linda Yaccarino, Twitter’ın CEO’su olmak için Musk ile görüşüyor

Bakec

Member
Yeni Bolum – Bu nedenle Linda Yaccarino, platform için yeni bir sayfa açarak cıvıl cıvıl şirketin başına geçmeye hazırlanıyor. Bazı Amerikan medyasına göre onun gelişi, Twitter reklamcılarının korkularını yatıştırabilir. Yaccarino’nun gönderisi
NBCUniversal, Mark Marshall tarafından geçici olarak işe alınacak. Yaccarino, 2011 yılında NBCUniversal’a katıldı ve şirketin reklam bölümünün zirvesine yükseldi. Büyük şirketlerin pazarlama departmanlarıyla uzun süredir devam eden ilişkileri olan yönetici, bir reklam sızıntısının sancıları içinde Twitter’a faydalı olabilir.


Değiştirme duyurusu – Tesla’nın kurucusu, “Yaklaşık altı hafta içinde başlayarak bir sonraki Twitter CEO’sunu bulduğumu duyurmaktan mutluluk duyuyorum” diye yazdı. Aylar önce, bir ankete katılan kullanıcıların çoğunluğunun onun görevinden istifa etmesinden yana olduklarını söylemesinin ardından Musk, şirketi yönetecek bir yedek bulmak için çalışacağını duyurdu.


Linda Yaccarino kimdir? Linda Yaccarino, dünyanın önde gelen medya şirketlerinden biri olan NBCU’da 10 yılı aşkın bir süredir küresel reklamcılık ve ortaklıklar başkanı olarak görev yaptı. Bu süre zarfında asıl odak noktası, reklamcılığın etkinliğini ölçmenin en uygun yollarını bulmaktı. NBCU’nun reklam satış başkanı olarak, WSJ’yi hatırlıyor, reklam destekli Peacock yayın hizmetinin başlatılmasında etkili oldu.
 
Üst