JavaLand Speaker II: Edward Burns ile Röportaj

Portakalkafa

Global Mod
Global Mod
JavaLand gittikçe yaklaşıyor. Böylece, yeni Java Konferansı’nın ilk kez Brühl’s Phantasialand’da düzenlendiği tarih. Geçtiğimiz haftalarda bundan biraz bahsetmiştim ve bu fırsatı, dersleriyle çeşitli programda yer alan birkaç konuşmacıyı kademeli olarak tanıtmak için değerlendirmek istiyorum. Edward Burns bugün bana cevap yazıyor.

Ed Burns

Ed Burns (@edburns)

(Resim: DOAG eV)

Ed Burns, Oracle America, Inc.’in teknik ekibinin danışman üyesidir ve 1994’ten beri çeşitli istemci ve sunucu tarafı web teknolojileri ile çalışmaktadır. NCSA Mosaic, Mozilla, Sun Java Plugin, Tomcat ve en son JavaServer Faces ile başlayarak. Ed, şu anda JavaOne, JAOO, JAX, W-JAX, No Fluff Just Stuff, JA-SIG, The Ajax Experience ve Java ve Linux User’da sürekli olarak yüksek katılım ve derecelendirmeler ile JSF’de Uzmanlık Lideri ve deneyimli bir uluslararası konferans konuşmacısıdır. Gruplar. Birçok kişinin bilmediği şey, aynı zamanda çok iyi Almanca konuştuğudur. Java.net’te yazıyor ve bir @edburns Twitter’da bulunabilir.

Daha önce hiç Almanya’da bulundunuz mu ve nerede? En iyi/en kötü hatıranız olarak neyi aldınız?

Burns: İlişkili olduğum bir teknoloji olan JSF’nin Almanca konuşulan Avrupa’da popüler hale gelmesi ve 2008’den beri bana sayısız ziyaret fırsatı sunması kariyerimin en büyük nimetlerinden biri olarak görüyorum. Irian tarafından sunuldu. Konferansın kendisi Avusturya Alpleri’nde olmasına rağmen, BMW müzesini ziyaret etmek de dahil olmak üzere önceden Münih’teki bazı arkadaşlarımı ziyaret ettim.

Almanya’daki konferansın atmosferini genel olarak tanımlamanız istenseydi, ne söylerdiniz?

Burns: Tek kelimeyle: canlı. İlk olarak, eğitime çok değer verilen bir kültüre sahipsiniz, dolayısıyla yüksek motivasyona sahip bir izleyici kitleniz var. İkincisi, Alman halkının pragmatizmi, insanların gerçek iş değeri yaratmasına yardımcı olanlar için ezoterik ve pratik olmayan konulardan kaçınarak konferans oturumlarının yola yakın olmasını sağlar.

Geçmişte bulunduğunuz bir geliştirici konferansı için en sıra dışı yer neresiydi? JavaLand’in tema parkı fikri sizinle nasıl karşılaştırılır?

Burns: İTİRAF-2012’ye geri dönmeliyim. Bu konferans Avusturya’nın Leogang kentindeki Kraller Hof tatil beldesinde gerçekleştirilmiştir. Egzotik mekana ek olarak, çok çeşitli konuşmacılar ve konferanstan sonra tam günlük eğitime katılma fırsatı vardı.

Zaman ayırdığınız için teşekkürler! Yakında JavaLand’de görüşürüz!

Ed Burns, JavaLand’de UI alanındaki güncel gelişmeleri tartışacağı “Dağıtılmış Uygulamalar için UI’ye Yeni Bir Yaklaşım” dersini verecek.

()

Haberin Sonu