JavaLand Konuşmacısı VI: Jim Weaver ile Röportaj

Portakalkafa

Global Mod
Global Mod
JavaLand gittikçe yaklaşıyor. Bu nedenle, Brühl’s Phantasialand’daki yeni Java konferansının ilk kez düzenlendiği tarih. Geçtiğimiz haftalarda bundan biraz bahsetmiştim ve bu fırsatı, dersleriyle çeşitli programda yer alan birkaç konuşmacıyı kademeli olarak tanıtmak için değerlendirmek istiyorum. Bugün Jim Weaver.

Jim Weaver

Jim, JavaOne’daki Java Şampiyonları brifinginde

(Resim: Markus Eisele)

Jim, Java ve JavaFX geliştiricisi olarak uzun bir geçmişe sahiptir. Zengin ve yerli müşterilerle ilgili konferanslarda konuşuyor ve birkaç kitabın yazarı. 15 yılı aşkın bir süredir sistem mimarı ve ayrıca bir süredir Oracle’ın Evangelist ekibinin bir parçası. http://javafxpert.com/ adresinde yazıyor ve faaliyetleri Twitter’da görülebiliyor. @javafxpert.

Daha önce hiç Almanya’da bulundunuz mu ve nerede? En iyi/en kötü hatıranız olarak neyi aldınız?

Evet, Münih. En iyi hatıra: Bir konferanstan önceki gece Toni Epple ve Gerrit Grunwald gibi diğer Java geliştiricileriyle açık havada içki içmek. En kötü hatıra: Bisiklet şeridinde yürüdüğünüz için bu komik çınlayan zillerin bisikletlerde sizi ezmek isteyeceğini yüksek sesle fark edin :).

Almanya’daki konferansın atmosferini genel olarak tanımlamanız istenseydi, ne söylerdiniz?

Deneyimlerime göre Almanya’daki konferans atmosferi çok profesyonel, arkadaş canlısı ve saygılı. Java/JavaFX topluluğunun bir lideri olarak, deneyimli ve tutkulu JavaFX geliştiricilerinin merkez üssünün Almanya olduğunu uzun zamandır fark ettim. JavaLand’deki Gerçek Dünyada JavaFX Uygulamaları oturumumda (25 Mart 11:00) bölgedeki birkaç geliştiriciyle birlikte sunum yapma ayrıcalığına ve zevkine sahibim. Bu geliştiriciler Alexander Casall, Dirk Lemmermann, Gerrit Grunwald, Robert Ladstaetter, Michael Hoffer ve Jens Deters’dir. Bu değerli arkadaşlarla yeniden bir araya gelip onlarla aynı sahneyi paylaşacağım için çok heyecanlıyım.

Geçmişte bulunduğunuz bir geliştirici konferansı için en sıra dışı yer neresiydi? JavaLand’in tema parkı fikri sizinle nasıl karşılaştırılır?

ABD, Ohio’daki CodeMash konferansı kapalı bir su parkında düzenleniyor, bu yüzden burası belki de en sıradışı mekan. Bir tema parkında konferans yapma fikrini seviyorum ve JavaLand için sabırsızlanıyorum!

Teşekkürler Jim! Birkaç gün içinde sizinle tanışmak için sabırsızlanıyorum!

Jim, JavaLand’de “Gerçek Dünyada JavaFX Uygulamaları”nı sunacak.

()

Haberin Sonu