JavaLand Konuşmacısı V: Simon Ritter ile Röportaj

Portakalkafa

Global Mod
Global Mod
JavaLand gittikçe yaklaşıyor. Böylece, yeni Java Konferansı’nın ilk kez Brühl’s Phantasialand’da düzenlendiği tarih. Geçtiğimiz haftalarda bundan biraz bahsetmiştim ve bu fırsatı, dersleriyle çeşitli programda yer alan birkaç konuşmacıyı kademeli olarak tanıtmak için değerlendirmek istiyorum. Bugün Simon Ritter.

Simon Şövalye

Simon Ritter (@speakjava)

(Resim: Markus Eisele)

Simon, Oracle’da Evangelistler ekibine liderlik ediyor ve Nesnelerin İnterneti ile ilgileniyor. Sun’da 1996 yılında Java ile başladı ve aynı zamanda danışman olarak çalıştı. Oracle’da bulut bilgi işlem, kablosuz sensör ağları ve jestsel arayüzler dahil olmak üzere gelişmekte olan teknolojiler üzerinde çalışıyor. Onu Twitter’da şu şekilde bulabilirsiniz: @speakjava.

Daha önce hiç Almanya’da bulundunuz mu ve nerede? En iyi/en kötü hatıranız olarak neyi aldınız?

Ritter: Evet, birçok kez ve birçok yerde Almanya’da bulundum; hatırladığım tek şey Köln, Münih, Hamburg, Düsseldorf, Nürnberg, Stuttgart, Berlin, Bremen ve Frankfurt ve ayrıca Ren Nehri boyunca çok eğlenceli olan bir okul gezisi. Daha kötü bir hafızam olduğunu sanmıyorum ama en iyi hatıralar için bir yaz bira bahçesinde harika bir akşam geçirdiğimi ve otoyolda 240 km/s hızla araba kullandığımı hatırlıyorum.

Almanya’daki konferansın atmosferini genel olarak tanımlamanız istenseydi, ne söylerdiniz?

Şövalye: Tek kelimeyle harika! Almanya’daki katılımcıların gerçekten işlerini bildiklerini ve teknik olarak çok eğitimli olduklarını görüyorum. Almanya’da sunum yaptığımda aldığım soruların seviyesi her zaman çok yüksektir.

Geçmişte bulunduğunuz bir geliştirici konferansı için en sıra dışı yer neresiydi? JavaLand’in tema parkı fikri sizinle nasıl karşılaştırılır?

Hafızama kazınan birkaç yer var: Biri, ekranın devasa bir akvaryumun önüne düştüğü Barselona akvaryumuydu. Seyircinin beni ve balığı aynı anda izlemesi çok eğlenceliydi! Diğeri Eyfel Kulesi’nin birinci katındaydı. Küçük bir kongre merkezi var ve ben orada yıllar önce bir sunum yapmıştım. Bence bir tema parkında sunum yapmak kesinlikle ilk üç mekanım arasında olacak!

Sorularıma cevap verdiğin için teşekkürler Simon! Sizi JavaLand’de görmek bir zevk!

Simon, “Java SE 8’deki 55 yeni özelliği” ve efsanevi “Bu bir Araba mı? Bilgisayar mı? Hayır, Bu bir Raspberry Pi Java Carputer” sunacak.

()

Haberin Sonu