İtalyan fabrikalarında 373 işten çıkarma

Bakec

Member
Tgcom24
Electrolux üretim fazlasının yarısı merkezde

Electrolux'ün açıkladığı fazlalıkların çoğu çalışıyor Porcia bitkisinde (Pordenone) çamaşır makinesi üreten bir şirket: bunlar, çalışanlar arasında 73 işten çıkarmanın yanı sıra yakınlardaki Pordenone'de çalışan 13 ve Satış ofisinde çalışan 10 kişidir; ikinci sektörde bazı pozisyonlar Assago'da (Milano) hizmet vermektedir.

Eylül ayında açıklanan ve Haziran ayında sona erecek dayanışma sözleşmesi kapsamında yer alan işçiler için 95 fazla işçi fazlası doğrulandı.

İtalya'daki genel işten çıkarma planının geri kalan kısmında, davlumbazların üretildiği Cerreto d'Esi'de (Ancona) 5 çalışan ve 13 işçinin işten çıkarıldığı belirlendi; Forli'de (fırınlar ve ocaklar) 38 çalışan ve 70 işçi; buzdolaplarının üretildiği Susegana'da (Treviso) 30 çalışan ve 16 işçi; Solaro'da (Milano), bulaşık makineleri konusunda uzman, 5 çalışan ve 5 işçi.

Toplamda, İtalya'daki işgücünün %8'i İsveçli çokuluslu şirket tarafından işten çıkarıldı.

Electrolux dördüncü çeyrekte zarar etti (-284 milyon)

Electrolux için dördüncü çeyrek, Grup faaliyet sonuçlarının 284 milyon euro (-3,2 milyar İsveç kronu; -%2,0) zararla kapanıyor; bu, 2022'nin aynı dönemindeki 168 milyona (+%68,4) kıyasla önemli bir artış. ). İtalya'da çeşitli fabrikaları bulunan ve genel merkezi çamaşır makinelerinin üretildiği Porcia'da (Pordenone) bulunan İsveçli çokuluslu şirketin hesapları üzerinde baskı oluşturan şey, her şeyden önce Kuzey Amerika pazarındaki düşüş.

Genel olarak, dördüncü çeyrekte net satışların yaklaşık %1'lik organik bir düşüşle 3,2 milyar Euro olacağı tahmin ediliyor. Kuzey Amerika'da yılın geri kalanında olduğu gibi Kara Cuma'ya da talep zayıftı; özellikle o coğrafi bölge için önemli bir kategori olan soğutma fiyatlarında düşüş yaşandı. Ayrıca Springfield'da bir mutfak üretim tesisinin kapatılması ve yeni bir mutfak üretim tesisinin açılması hem ek maliyetler hem de ürün bulunabilirliği açısından olumsuz etki yarattı. Son olarak, ABD vergi kredilerinde 107 milyon avroluk bir devalüasyon ağır bir yük oluşturuyor.

Fvg gazetelerinin haberine göre yılın son çeyreğine ilişkin sonuçların açıklanması, Stockholm Borsası hisselerinin neredeyse %5 oranında değer kaybetmesine neden oldu. Şimdi İsveçli grubun yıllık sonuçlarını açıklayacağı 2 Şubat'ı bekliyoruz.