Ita Airways, Mef hissesinin satışı için Lufthansa ile anlaştı

Bakec

Member
%41’lik ilk pay – “Üzerinde çok çalıştık, ikna olduk ve bu nedenle memnunuz. O zaman gül olsalar yeşerirler”. Yani Bakan Giorgetti, Sayıştay’ın Ita ve Lufthansa arasındaki anlaşmaya ilişkin raporunun oturum aralarında. “Başlangıçta pay %41’di. Bu gün, ulusal bayrak taşıyıcının tarihinde önemli bir Avrupa hava yolu şirketi ile entegrasyon ihtimaline yol açan bir yolculuğun sonunu işaret ediyor. Bu hükümet ile bir düğüm çözüldü Lufthansa, İtalya’daki hava taşımacılığı pazarını otuz yıldır şekillendiriyor” dedi. Lufthansa, 325 milyonluk sermaye artışıyla Ita Airways’in %41’ini satın alacak.


Not: “Geliştirme stratejisi Mef ve Lufthansa arasında paylaşılacak”


“Giorgetti ve Deutsche Lufthansa’nın CEO’su Carsten Spohr – İngilizce yayınlanan bir notu okuyor – anlaşmanın imzalandığını teyit etmek için Mef’te bir araya geldiler: Lufthansa’nın, şirketin endüstriyel planını zaten paylaştıktan sonra azınlık hissesini satın almak için Ita Airways’e yaptığı yatırım. bu yıl 2,5 milyar euro ve 2027 için 4,1 milyar euro gelir büyümesi bekleniyor. Toplantıya Ita başkanı Antonino Turicchi de katıldı “. Ita Airways’in geliştirme stratejisi iki hissedar (Mef ve Lufthansa) arasında paylaşılmaya devam edecek.

“2027’de ITA’nın 94 uçağı ve 5.500 çalışanı olacak”


“Bu sonuçlar – basın bültenini açıklıyor – filonun büyümesine ve yenilenmesine izin verecek, 2027’nin sonunda ortalama yaşı beş olan mevcut 71’e kıyasla 94 uçağa sahip olacak ve optimizasyonu garanti edecek. yakıt tüketimi ve çevresel etki. Kesinleşen 1.200 işe alım sayesinde bu yıl 4.300 adet olması beklenen iş gücü, planın sonunda 5.500’ün üzerine çıkacak”.

“Roma Fiumicino merkezi merkezi olacak”


Ita Airways’in stratejisi – notu devam ettiriyor – “kıtalararası, uluslararası ve yurt içi üç sektörde tam hizmet veren taşıyıcılar arasında, özellikle uzun mesafeli trafiğe özel önem vererek bir referans oyuncu olarak yer almayı hedefliyor. Bu stratejik yeniden konumlandırma, aynı zamanda Lufthansa Group’un çoklu merkez modelinde merkezi bir rol oynayacak olan Roma Fiumicino merkezinden gelen trafiği daha da güçlendirin”.

“Ita, İtalya’nın referans firması olmaya devam edecek”


Ita Airways, “İtalyan ülkesinin referans havayolu olmaya ve İtalya’yı dünyada gururla temsil etmeye, ülke içinde ve dünyanın geri kalanıyla bağlantıları garanti ederek, turist akışının ve iş dünyasının gelişimini desteklemeye devam edecek” diye devam ediyor. .

Spohr: “İtalyan ve Avrupalı tüketiciler için iyi haber”


“Anlaşma İtalya, ITA Havayolları ve Lufthansa Group için bir kazan-kazan durumuna yol açacak. İtalyan tüketiciler ve Avrupa için iyi bir haber çünkü daha güçlü bir ITA, İtalyan pazarındaki rekabeti güçlendirecek.” Böylece Lufthansa CEO’su Carsten Spohr varılan anlaşma hakkında yorum yaptı. “Modern bir filoya ve Roma’da kendi büyüyen ve verimli merkezine sahip genç bir şirket olarak Ita, Lufthansa Grubu için mükemmel bir seçimdir. Milano’da Ita, aynı zamanda büyüme potansiyeli sunan geniş bir hizmet alanını kapsıyor. “A Bölümü” olarak Lufthansa Group ailesinin bir parçası olan ITA, İtalya’yı Avrupa ve dünya ile birleştirerek kendisini sürdürülebilir ve kârlı bir havayoluna dönüştürebilir. Bu yatırım aynı zamanda en önemli pazarlarımızdan birinde büyümemizi sürdürmemizi sağlayacak.” .
 
Üst