İşte RBC BlueBay AM tarafından önerilen stratejiler

Bakec

Member
2023 için RBC BlueBay Asset Management görünümü ortaya çıkan borç yeterince yapıcı, ancak yatırım evinin uzmanları, piyasanın yeniden dengeleyici faktörlerinden bazıları hala embriyonik bir aşamadayken daha fazla dalgalanma olabileceğini kabul ediyor.

GELİŞEN BORÇ ÜZERİNE DİKKATLİ İADE
“Ayrıca, birçok yatırımcı 2022’de keskin bir borsa düzeltmesi, Birleşik Krallık hisse senetlerindeki satışlar ve diğer bazı siyasi ters rüzgarların birleşiminden zarar gördü. Bununla birlikte, uzun vadeli stratejik yatırımcılar ihtiyatlı bir şekilde gelişmekte olan borca geri dönmelidir” yorumunu yaptı. Som BhattacharyaPortföy Yöneticisi RBC BlueBay Asset Management, daha sonra farklı yatırımcı profillerine göre piyasa fırsatlarından yararlanmak için bazı temel stratejileri belirtir.

GELİŞMEKTE OLAN PİYASALAR SABİT PARA POZİSYONU
“Gelişmekte olan piyasalarda döviz riskine maruz kalmayı tercih edenler için, Gelişmekte Olan Piyasalarda Sabit Para Birimi Egemen stratejimizi tavsiye etmek istiyoruz. İle yaklaşık 7 yıllık bir süre bu strateji, 2022’de en önemli itfa akışlarından birini yaşadı, ancak süre talebi 2023’te geri dönerse aynı derecede fayda sağlayabilir. Ayrıca, yatırım yapan 5,5 yıllık vadeye sahip Gelişmekte Olan Piyasalar İçin Toplam Döviz Stratejimiz de ilginçtir. Bhattacharya, “gelişmekte olan piyasaların hem devlet hem de kurumsal borcunda, evrenden daha geniş bir riskle, güçlü para birimi konularına odaklandı” diye açıklıyor.

RİSK VE KATI TARİHSEL PERFORMANSA DİKKAT
Bu, daha da kısa vadeli maruz kalmayı tercih eden ancak daha yüksek getiri elde etmeye hazır yatırımcılar için, RBC BlueBay Asset Management’ın Gelişmekte Olan Pazar Kısa Süreli Toplam stratejisini gösterir. “Bu üç stratejinin sağlam para birimi segmentindeki risk odağı ve güçlü tarihsel performansları, yatırımcılara cazip çözümler sunmak ortaya çıkan alanın içinde,” diye anlatıyor Bhattacharya.

KARMA POZLAMA
Ve tüm avantajlardan yararlanmak isteyen yatırımcılar için yükselen borcun alt segmentleri oynaklığın bir fonksiyonu olarak doğru mu? Yönetici, “EM Kısıtlamasız stratejimizi dikkate almalılar” diye yanıtlıyor ve ardından ekliyor: “Aşağı yönlü koruma açısından sağlam referanslara sahip (2022’de neredeyse %50 aşağı yönlü koruma), ancak olumlu yönleri yakalamada eşit derecede iyi. Kıyaslama olmadığı için varlık sınıfının yapısal oynaklığından etkilenmek zorunda kalmıyor ve bu nedenle taktiksel bir varlık tahsisini tercih edebiliyor”.

SÜRE TAKTİK SEÇİMLERİ YAPABİLMENİN AVANTAJI
RBC BlueBay Asset Management’ın EM Unconstrained stratejisi, süre cephesinde taktik seçimler yapabilme avantajına da sahiptir: 12 yıllık geçmişinde, aralık neredeyse -1 yıldan neredeyse +8 yıla dalgalanmıştır. “Hem yerel hem de sabit para biriminde ortaya çıkan borca erişmek isteyen ancak bir karşılaştırma ölçütüne ihtiyaç duyan yatırımcılar, bunun yerine her iki segmente (yerel ve sabit para birimi) odaklanan Gelişmekte Olan Pazar Seçimi stratejimizi göz önünde bulundurmalıdır. esneklik fırsatçı bir temelde şirketlere yatırım yapmak” diye belirtiyor Bhattacharya.

MUTLAK GERİ DÖNÜŞ STRATEJİSİ
RBC BlueBay Asset Management, pazar eğilimleriyle ilişkili olmayan mutlak getirilerle uzun-kısa vadeli fırsatların tüm yelpazesinden yararlanmak isteyenler için Gelişmekte Olan Pazar Mutlak Getiri stratejisini sunar. “Kısa (düşüş) pozisyonlar alabilmek suretiyle, bu mutlak getiri stratejisi aynı zamanda piyasanın düştüğü zamanlar, Geçen yılki gibi. Bhattacharya, benzer şekilde, gelişmekte olan kredi piyasasında mevcut olan önemli likidite azlığı primini yakalayabilen kilitleme stratejilerine sermaye tahsis etmekle ilgilenen yatırımcıların EM Likidite Olmayan stratejimizden yararlanabileceğini savunuyor.

UZMAN ÇÖZÜMLER
RBC BlueBay Asset Management ayrıca, ESG gereksinimleri (iklim veya etki yatırımı gibi) ve derecelendirmeler öncelikle varlık sınıfının yatırım yapılabilir segmentine odaklanan hedefler.

Financialounde.com tarafından düzenlenen içerik
 
Üst