İstanbul’da bir zincir markette indirimli eser izdihamı: ‘Allah devletimizden razı olsun’

Portakalkafa

Global Mod
Global Mod
İstanbul’da bir zincir markette indirimli eser izdihamı: ‘Allah devletimizden razı olsun’
İstanbul’un Pendik ilçesindeki bir AVM içerisinde bulunan zincir market, açılışa özel indirim yapacağını duyurdu. Haberi alan vatandaşlar, açılıştan saatler evvel AVM önünde sıraya girdi. Kepenklerin açılmasıyla kapının önünde kuyruk oluşturanlar, birebir anda içeri girmeye çalışınca izdiham çıktı.

Dışarıda bekleyen yüzlerce kişi içeri girmekte zorlanırken, indirimden yaralanmak isteyenler alışveriş arabası almak için adeta yarıştı.

Market ortasında ise adım atacak yer kalmadı. Eserleri almak isteyenler birbirleriyle yarışırken, vakit zaman gerginlikler de yaşandı. Yoğunlukla uğraş etmeye çalışan mağaza çalışanları sıkıntı anlar yaşadı.

‘Çok güç girdik’

Alışveriş yapan vatandaşlardan Emine A., “9.30’dan beri bekliyorum. Çok hoş indirimler var. Halkımızı buraya bekliyoruz. Çok ağır kalabalık var. Çok sıra vardı, güç girdik. Eserlerin hepsi indirimli. Allah vatanımızdan, milletimizden, devletimizden razı olsun.” dedi.

Aykut Ö. isimli bir vatandaş ise “Televizyon almaya geldim. Piyasa fiyatı 8-9 bin liraydı. Burada televizyonu 5 bin liraya aldım. Daha fiyatlara bakmadım. bu biçimde ummuyordum lakin sıradan izdiham varmış. Yarım saat evvel geldim, anca girebildim.” diye konuştu.