Hüseyin Eroğlu’dan transfer kelamları: “İki üç oyuncu daha…”

Bakec

Member
Spor Toto 1. Lig gruplarından Yılport Samsunspor’un teknik yöneticisi Hüseyin Eroğlu, maksatlarının Samsunspor’u Üstün Lig’e taşımak olduğunu söylemiş oldu.
Eroğlu, yardımcılarıyla Nuri Asan Tesisleri’nde düzenledikleri basın toplantısında, liderliğin hayli kıymetli olduğunu lakin işlerinin çabucak hemen bitmediğini vurguladı.
En düzgününü yapmak zorunda olduklarına işaret eden Eroğlu, “Hedefimiz Samsunspor’u dönem sonunda Üstün Lig’e taşımak. Bunun için kalan maçların hepsinde başarılı olmak zorundayız. Planlı, programlı çalışıyoruz, her ünite vazifesini en âlâ biçimde yapmaya çalışıyor. Uyumlu bir takımız. Muvaffakiyet aslına bakarsan bu biçimde geliyor. Muvaffakiyete giden en değerli faktör planlı programlı çalışmak. Bunu da buraya bir arada çıkarak her insanın görmesini istedik. Zira muvaffakiyet tek kişilik değildir, grup çalışmasıyla elde edilir.” tabirlerini kullandı.
“İki üç oyuncu daha gelirse daha kuvvetli olacağız”

Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Eroğlu, şu biçimde devam etti:
“Devre ortasına girerken yaptığımız planlamada, üç-dört oyuncunun takımımıza dahil olabileceğini lakin bunların ekibimize katkı sağlayacak oyuncular olmasını istedik. Ahenkle birlikte bizimle fizikî ve şahsi, taktiksel manada bir arada olacak oyuncu tercihinde bulunmak istiyorduk. Transfer kolay gerçekleşmiyor, devre ortası transfer daima zordur. Süreci liderimiz Yüksel Yıldırım ve icra şurasından Veysel Bilen, Suat Çakır ve Soner Soykan düzgün biçimde gdolayıyor. Her an ortamıza katılabilen oyuncular olabilir. Kadroya geçen hafta Soner Aydoğdu dahil oldu. Mevkisel manada gereksinimimiz olan iki-üç oyuncu daha gelirse daha kuvvetli takıma sahip olacağız. Zira lig uzun maraton. Birinci yarı yaşadığımız birfazlaca sakatlık var. Onun için her insanın hazır olması gerekiyor. Maçın gidişatına bakılırsa değişiklik sayısı beş olunca maçın seyrini değiştiriyor lakin bunun için her oyuncunun en yeterli biçimde fizikî, mental ve taktiksel hazır olması gerekiyor.”
Eroğlu, hafta sonu Manisa FK ile kuvvetli bir maça çıkacaklarını lisana getirerek, “Manisa FK da play-off gayreti veriyor. Teknik yönetici değişikliğine gittiler. Ülkemizde bu biçimde değişiklikler olunca kadroya birinci bir-iki hafta yansıyor. Güç bir çaba olacak. Rakiplerimiz esasen bize karşı tedbir alarak oynuyor. Şu an başkan pozisyondayız ancak daha lig maratonunun 22. haftası, geride birfazlaca maç var. Kıymetli olan bunun farkında olup alana yansıtmamız.” diye konuştu.
Rakiplerinin Samsunspor’a karşı alanda farklı tertip ve oyun üsluplarıyla oynamaya çalıştıklarını anlatan Eroğlu, şunları kaydetti:
“Bu, saha ortasındaki gücümüzden kaynaklanıyor. Bundan daha sonra da bu biçimde oynayacaklar fakat genel manada ligin ikinci yarıları hayli sıkıntı geçiyor. Geçen hafta şahit olduk. En alttaki grup, tepedeki kadrosu yenebiliyor. Bu, evvelki senelerda da yaşandı. Her türlü sürpriz yaşanan bir lig. En güzel biçimde bunun farkına varıp fazlaca düzgün çalışıp her maça istikrarlı biçimde çıkarak kazanmak istiyoruz. kimi vakit istemediğin sonuç da ortaya çıkabilir ancak dönem sonundaki maksadımıza ulaşmak için her şeyi yapmak istiyoruz.”
 
Üst