Her on İtalyandan altısı çalışmanın mutluluğun göstergesi olduğunu düşünüyor

Bakec

Member
21 Eylül 2023 14.37

Araştırmaya göre olumlu bir ortam ve özel yaşam dengesi bazen yüksek maaştan daha önemliÖncelikler


Çalışmada bir vurgu yapılıyor yaklaşmak iş dünyasında yeni. Bu yaklaşık bir akım Özellikle pandemi sonrası son üç yılda olgunlaşan, hem çalışma ortamını hem de yaşamı garanti altına alabilen “ideal şirket”e yönelik beklentileri tespit edebilen özel. AstraRicerche-Heineken araştırmasında okuduğumuza göre ideal şirket elbette adil ekonomik koşullar gerektirir, ancak olumlu bir çalışma ortamıyla birlikte (görüşme yapılanların neredeyse %50’si için bir öncelik), iyi bir iş ortamı da gereklidir. iş yaşam dengesi (%44 tarafından belirtilmiştir), sözleşme istikrarı (%37) ve şirketin iyi itibarı (%31).

Araştırma


“Heineken Italia her zaman refah insanların. İşyerinde eğitim ve gelişime dönüşen bir ilişki hedefliyoruz liderlik Grubun insan yöneticisi Teresa Ferro, organizasyonun tüm seviyelerinde yaygın olduğu kadar, aynı zamanda refah arayışında, kaynakları büyütmek ve geliştirmek için de yaygın olduğunu söylüyor. Bu nedenle, ihtiyaçlar Son yıllarda çalışanların beklentilerinin ne olduğunu anlamak için çok fazla çaba harcadık ve sonuçlar kesinlikle doğru yolda olduğumuzu doğruluyor. Şu ana kadar kaydedilen büyük ilerlemeden dolayı bizi gururlandırıyorlar.”

Veri


İtalyanların çoğunluğu (dört kişiden üçü) işyerlerini her şeyden önce “refah”la bağlantılı nedenlerden dolayı takdir ediyor: %50’si her şeyden önce çevreyi takdir ederken, %46,3’ü iş-yaşam dengesini takdir ediyor. refah artık işçiler için o kadar önemli ki, her iki kişiden birden fazlası, kişisel alanda daha büyük avantajlar elde etmek için maaşlarının bir kısmından vazgeçmeye hazır olduğunu söylüyor – özellikle çalışma saatlerinin esnekliği konusunda bu, 18-44 yaş grubu arasında özellikle geçerli bir rakam 44,6 %, izin ve zaman değişikliklerinde esneklik %40,7 ve hedeflere yönelik çalışma olanağı olmadan kısıtlamalar saatlerin %33’ü.


SİZİN İÇİN İLGİNÇ OLABİLİR Mİ?

İlgili
 
Üst