Gianluca Vacchi, aile şirketinden çıkış için 700 milyon euro geliyor

Bakec

Member
13 Ocak 2024 11:54

Girişimci ve fenomen: “Benim payım satıldı ve bana iki dilim halinde ödenecek. İlk kısmı hemen ödendi, geri kalanı birkaç yıl sonra”

“30 yıl ve olağanüstü bir yolculuktan sonra Ima'dan ayrıldım. Benim için çok önemli olan ve hala da önemli olan bir şirket. Ondan bahsettiğimde sanki canlı bir varlıkmış gibi, neredeyse bir ruhu varmış gibi geliyor” diyor. Kuzenim Alberto'nun rehberliğinde – devam ediyor – Ima daha da büyüyecek ve Wall Street'te listelenmesi iyi bir şey olacak. Ayrılmıyorum çünkü çok uluslu şirketin gelecek senaryolarına inancım yok, sınırsız param var. İma'ya olan inancım. Ama ben hayatın geçişini seven biri olduğum için, çok yaşadım, 56 yaşında mal varlığımı elden çıkarabileceğim yeni bir şeye başlayacağım.”

Operasyonun rakamları

Operasyonun rakamlarına gelince Vacchi, “Benim hissem 700 milyonun üzerinde bir fiyata satıldı ve bana iki dilim halinde ödenecek. İlk kısmı hemen ödendi, geri kalanı birkaç yıl sonra” dedi. Her halükarda röportajın başka bir bölümünde şunun altını çiziyor: “Alberto çok iyi bir girişimci ve yönetici, ancak şu ana kadar girişimcilik maceralarımın herhangi birinde hissedar oldum. Farklı yeteneklerimiz var ama ortak yönleri paylaşıyoruz. işletme yönetiminin ilkeleri. Ve onu tanıdığım için benim sosyal danslarıma güldüğüne inanıyorum.”

Gianluca Vacchi şimdi ne yapacak?

Geleceğe baktığımda, “56 yaşında girişimcilik arzusuyla iyi bir babanın arzusunu birleştireceğim. Abartmak istemiyorum, yapmayı bildiğim şeyi yapacağım”. “Bana popülerlik kazandıran: evime selfie çekmeye gelenler var” diyen sosyal medyadan vazgeçmeden. Bu nedenle Vacchi sözlerini şöyle bitiriyor: “Sakinim. Önümde her zaman yeni zorluklar, yeni hedefler koymaya çalışıyorum. Kolay sıkılıyorum. Ancak bu eşim ve kızım için geçerli değil: ailem benim hayatımdır”.

İlgili