Emlak, İtalya’da ev kiralamanın ve satın almanın en pahalı olduğu yer burası

Bakec

Member
Sadece Milan değil. Lombardiya’nın başkenti, ev satın almak isteyenler için İtalya’nın en pahalı şehri olduğunu kanıtlarsa, Metrekare başına 5.271 euroImmobiliare.it tarafından yapılan son anket, Güney’in büyük şehirlerinde fiyatların nasıl daha da yüksek oranlarda arttığını ortaya koyuyor.

MİLANO VE ROMA ZİRVEDE
Milano
puanlar Ortalama fiyata göre +%3,3 on iki ay öncesine göre metrekare başına Roma biraz yavaşla -%0,2durmak 3.336 euro metrekare başına. Bakışımızı genişlettiğimizde, Güney’in büyük şehirlerinin fiyatlarda nasıl önemli, rekabetçi ve hatta Milano’dakilerden daha yüksek büyüme oranları elde ettiğini görebiliriz.

NAPOLİ ONUNCU SIRADA
Şehri Napoli İtalya’da ev satın almanın en pahalı onuncu şehri olduğunu kanıtlıyor. Metre başına 2.771 euro ortalama çerçeve, bir yıl öncesine göre %3 oranında bir artış gösterdi. Yılda zaten negatif olan satılık mülk arzı (-%8,5), geçtiğimiz aydaki daralmasını hızlandırdı: %-24, talep aynı dönemde Ağustos kapanışında +%4,3’e eşit iyi bir yıllık trendi tersine çevirdi -%15,7 seviyesinde.

BARI’DA FİYATLAR %+4,4 ARTTI
Emlak portalının birleşik işiyle ilgili soruşturma sürüyor BariNapoli’den daha belirgin artışlar gösteren (+%4,4). Apulia’nın başkenti yüksekliğe doğru yolculuğuna devam ediyor Metrekare başına 2.000 euroortalama 1.967 euro/m2 seviyesinde kalıyor. Palermo en ucuzu bu 1.360 euro metrekare başına düşen artış ise son on iki ayda +%5,3 ile en belirgin artışı gösteren şehir oldu. İncelenen diğer illerin tamamında fiyatlarda yavaşlama yaşandı Ağustos ile karşılaştırıldığında Temmuz. Roma ve Milano Ağustos ayını değişmeden fiyatlarla kapatıyor.

KİRALAMA TRENDLERİ
Güneyde kalmak ama analizi güneye taşımak yerlerile Napoli ev kiralamak için ortalama bir miktar harcamanız gerekir Metre başına 13 euro Kareyıllık bazda +%7 büyüyen bir rakam. Kiralık mülk arzı, satılık stokla karşılaştırıldığında büyük ölçüde azaldı: geçen yıl %-41,6. İLE Bari kira fiyatları arttı +%13,8metrekare başına ortalama kira 10,7 avroya ulaşıyor. Palermo İncelenen üç şehir arasında en ekonomik olanı olduğu doğrulandı ve 8,2 euro Kiralık ev için metrekare başına bu değer, bir yıl öncesine göre +%9,4 arttı.

İçerik: Financialounge.com
 
Üst