ECB faiz oranlarını yarım puan artırarak %3,50’ye yükseltti

Bakec

Member
16 Mart 2023 14:49

Yönetim Konseyi’nden “Piyasalardaki gerilimi takip ediyoruz, müdahale etmeye hazırız” diyorlar, buna göre “enflasyon uzun süre yüksek kalacak”

“Enflasyon uzun süre yüksek kalacak”

ECB Yönetim Konseyi, piyasalarda sürmekte olan gerilimi yakından takip ediyor ve Euro bölgesinde fiyat istikrarı ile finansal istikrarı korumak için gerektiğinde müdahale etmeye hazır” dedi. çok uzun bir süre için. Bu nedenle, Yönetim Konseyi üç oranı 50 baz puan artırmaya karar verdi”.

“Belirsizliğin yüksek olması, Yönetim Kurulu’nun yeni ekonomik ve finansal veriler ışığında enflasyon görünümüne ilişkin değerlendirmeleri, altta yatan enflasyon dinamikleri ve enflasyonun yoğunluğuna göre belirleyeceği kararlarda kanıta dayalı yaklaşımın önemini artırıyor.” para politikası aktarımı”, yine ECB yazıyor.

Ayrıca oku
sponsorlu içerik
E.ON, deniz için işbirliği yapıyor

E.ON

UNESCO Hükümetlerarası Oşinografi Komisyonu’nun okyanus ve iklim arasındaki ilişkiye adanmış gezici ve eğitici sergisi Ocean&Climate Village, Napoli’de Castel dell’Ovo’da sona erdi.

Daha fazlasını bul

Ayrıca oku
sponsorlu içerik

E.ON

UNESCO Hükümetlerarası Oşinografi Komisyonu’nun okyanus ve iklim arasındaki ilişkiye adanmış gezici ve eğitici sergisi Ocean&Climate Village, Napoli’de Castel dell’Ovo’da sona erdi.

Daha fazlasını bul

İlgili