durdurma sınırı, Antitröst yetkileri

Bakec

MemberSendikalar: “Hükümetin cesur bir hamlesi değil”


“Uçak ücretleri için maksimum tavanlarla ilgili olarak hükümetin bu geri adımından endişe duyuyoruz çünkü özellikle adalara gidiş-dönüş bağlantılarla ilgili olarak bunun, adalar tarafından yürütülen spekülasyonlardan kaçınmanın temel bir yönü olduğuna inanıyorduk. orantısız bir şekilde taşıyıcılar”. Uil Trasporti Sardegna’nın genel sekreteri William Zonca, hükümetin varlık kararnamesinde değişiklik yaptığı haberi hakkında yorum yaparken iddia ettiği şey bu. “Bu nedenle, maksimum tavan fikri üzerinde çıtayı dik tutması gereken hükümetin cesur bir hamlesi olmadığına inanıyoruz. Bu noktada şunu düşünüyoruz: Bölgesel sürekliliğe ilişkin yeni ihalede, yolcular üzerinde spekülasyondan kaçınmak için belki de Antitröst’ün yardımıyla artık yalnızca taşıyıcıların eline bırakılamayacak kontrollü bir fiyatla ücretlerin artırılması olasılığı daha iyi belirlenecektir.”


7 Eylül’de, hükümet tarafından henüz değiştirilmeyen kararnameye yanıt olarak Ryanair, Sardunya’ya giden birçok güzergahın kesildiğini duyurdu.


Urso: “Kritik sorunlar aşıldı”


Varlık kararnamesinde “Uçak tarifelerinde yüzde 200’lük tavana ilişkin bazı yorumlara göre ortaya çıkabilecek engeli, özel ve daha büyük yetkiler vererek aynı amacı gerçekleştiren üç tedbirle ortadan kaldıracak bir değişiklik sunmayı planlıyoruz” denildi. Rekabet ve Piyasa Kurumu ile Ulaştırma Kurumu hakkında”. Bu durum, bir Confartigianato etkinliğinin oturum aralarında Ticaret Bakanı Adolfo Urso tarafından açıklandı ve “bir tavan olmayacak, ancak +%200 referansı diğerleriyle birlikte bir unsur olarak gösterge niteliğinde olmaya devam edecek” ifadesini yineledi. Antitröst gerekli görürse harekete geçebilir” dedi.


Bakanın belirttiği amaç, “kullanıcının profilini çıkarabilecek ve her halükarda piyasayı bozucu bir olgu yaratabilecek algoritmadan başlayarak olası piyasa bozulmalarına karşı koymaktır”. “Hedefimiz – Urso’nun altını çiziyor – maksimum şeffaflık ve piyasadaki herhangi bir bozulmaya karşı mücadele etmek, ilgili yetkililerin daha eksiksiz ve etkili bir şekilde yapabileceği bir şey.” “Ayrıca havacılık sektöründe gerçekleşen faaliyeti, herhangi bir operatörün ülkemizdeki piyasa koşullarını, bireysel havalimanlarının verdiği sübvansiyon ve teşvikleri bilmesine ve kullanıcıya nihai fiyatın nasıl olduğunu bilmesine olanak sağlamak için daha şeffaf hale getirdik. Bu, Urso, şeffaflığın gerçek ve sağlıklı bir pazarın garantisi olduğu sonucuna varıyor”.


Varlık kararnamesinde değişiklik yapan değişiklik ne diyor


Değişiklik, yöneticinin açıklayıcı raporunda da açıklandığı gibi, “kullanıcının ekonomik davranışına zarar verdiği durumlarda, kullanıcının web profili oluşturma faaliyetlerine veya rezervasyonlar için kullanılan elektronik cihazların türüne dayalı olarak fiyatların belirlenmesi için otomatik prosedürlerin kullanılmasını” yasaklıyor. . Kurallar, Sicilya ve Sardunya ile yapılan bağlantıların yanı sıra “ulusal olağanüstü hal durumunda veya ulusal topraklar boyunca karayolu veya demiryolu yolculuğunun kamu tarafından ilan edilen istisnai olaylar nedeniyle tamamen veya kısmen engellenmesi durumunda” diğer ulusal rotalar için de geçerlidir. yetkililer”.

Antitröstün gücü


Antitröst, (güçlü denetim yetkileri tarafından denetlenen) bir bilgi toplama soruşturmasının ardından, uçuş pazarında bozucu faktörlerin ortaya çıkması durumunda, bu tür bozulmaları ortadan kaldıracak yapısal veya davranışsal önlemleri uygulama yetkisine sahip olacaktır. Kurumun tedbirleri alırken piyasanın yapısını dikkate alması öngörülmektedir; gelir yönetimi sistemleri ve algoritmalarının kullanımı yoluyla fiyatları tanımlama yöntemlerinin; yapay zekaya veya kullanıcı profili oluşturmaya dayalı algoritmaların kullanımından kaynaklanan rekabet süreci ve tüketiciler için riskler; Talebin mevsimselliğine bağlı rekabet ve fiyat dinamiklerinin; hava dışındaki ulaşım araçlarıyla ulaşılması zor olan bölgelerin ihtiyaçları; Özellikle savunmasız tüketici sınıflarının korunması ihtiyacı. Ayrıca değişiklik, havalimanları tarafından rotaların geliştirilmesine yönelik sübvansiyonların verilmesinde kullanılan kriterlerin şeffaflığını ve bilgisini artırıyor ve bu durumda Ulaştırma Düzenleme Kurumuna yeni izleme yetkileri veriyor. Son olarak, tüketicileri daha iyi bilgilendirmek amacıyla Antitröst, web sitesinde, havayolları tarafından uygulanan fiyat koşullarının şeffaflığına ilişkin kullanıcı haklarına ilişkin, Adalet Divanı kararlarıyla da sürekli olarak güncellenen bir belge yayınlayacak. Havayolu web sitelerinde, rezervasyon sırasında görüntülenen web sayfasında bu belgeye yönelik bir hiper metin bağlantısı bulunmalıdır. Hükümlerin uygulanması amacıyla, Rekabet ve Piyasa Otoritesi’nin personel yapısı, yönetim kariyerinde sekiz rol birimi ve operasyonel kariyerde iki rol birimi ile artırıldı.
 
Üst