“Barbie, Taylor Swift ve Beyoncé sayesinde ABD GSYİH’si %1,5’e ulaşabilir”

Bakec

Member
2023 bir şekilde bitebilir GSYH arasında Amerika Birleşik Devletleri Barbie, Taylor Swift ve Beyoncé filminin tüketim üzerindeki bulaşıcı etkisi de sayesinde %1,5’e eşit. Bu, son ayların sloganları sayesinde yılın başında tahminleri revize eden AllianceBernstein’ın Gelişmiş pazar ekonomisi araştırması direktörü Eric Winograd tarafından destekleniyor. “Bir ekonomist olarak kariyerim boyunca,” dedi ekonomist bir röportajda AB – Tahminlerimi onlarca kez revize ettim. İşin doğası bu. Yakın zamanda bunu tekrar yaptık ve 2023 ABD GSYİH tahminimizi, yıla başladığımızdan biraz daha yüksek bir seviye olan yaklaşık %1,5’e yükselttik. Ancak bu seferki sebep (bence) bir tahminde bulunmamıza neden olabilecek normal şeylerden çok daha komik. onu taşıyoruz çünkü Taylor Swift, Beyoncé ve film Barbie”.

TÜKETİME YAKA ETKİSİ
Aşırı basitleştirme mi yoksa Barbie, Taylor Swift ve Beyoncé gibi büyük medya fenomenlerinin pazarlama etkisi bir ülkenin büyümesine etki edebilir mi? “GSYİH büyümesindeki artışın yalnızca şunlardan kaynaklandığını söylemek aşırı basitleştirme olur” diye devam etti Winograd. Taylor Swift Ve Beyoncé? Bir dereceye kadar öyle ama bu şarkıcıların turları bu kadar iyi gitmezdi ve Barbie eğer tüketiciler bilet satın alabilecek, seyahat edebilecek ve turlara katılabilecek durumda olmasaydı bu kadar başarılı olamazdı. İyi haber bu.”

GÖRÜNÜMDE YAVAŞLAMA
Senaryonun tamamen “Barbie pembesi” olmadığı açık. Senaryo daha karmaşık ve önümüzdeki yol tamamen yokuş aşağı olmayacak. “Bu noktada buna inanıyoruz” diye ekledi ekonomist İttifakBernstein – hane halkı fazla tasarruflarının çoğunu harcadı ve işgücü piyasası hâlâ güçlü olsa da hızın yavaşlamaya başladığına dair bazı erken işaretler var ve bunun devam etmesini bekliyoruz.”

RİAZİ’NİN SONUNA YAKLAŞTI
AB’ye göre merkez bankaları açısından Besledi Bu tahminlerle uyumlu ve tahminlerini iyileştirmesi ve oranları daha da artırması pek mümkün görünmüyor. “Fed’in neredeyse orada olduğunu düşünüyoruz” döngünün sonu Enflasyonu daha da artırmak yerine kademeli olarak geri getirmek için faiz oranlarının uzun süre değişmeden bırakılmasının daha olası olduğunu ifade etti. Eric Winograd.

ÇİN DURAKLARI
Dünyanın diğer ekonomileri, üçüncü çeyrekte ABD’de görülen tüketim artışından faydalanamadı. BenAvrupa daha olumsuz bir ekonomik durumdan geçiyor gibi görünüyor ve Çin görünürde sonu olmayan, uzun vadeli bir yavaşlamanın içinde sıkışıp kalmış görünüyor. Gelişmiş Pazar ekonomik araştırmaları direktörü, “Çin ekonomisi ile ABD ekonomisi arasında veya Çin mali sistemi ile küresel mali sistem arasında geniş bir doğrudan bağlantı olduğuna inanmıyoruz” dedi. İttifakBernstein – Çin’de daha düzensiz bir yavaşlama şüphesiz yıkıcı olacaktır ve ekonomik hissiyatı bozacaktır ve finansal piyasalar üzerinde olası önemli etkiler yaratacaktır. Dolayısıyla bu çok yakından takip ettiğimiz bir konu.”

MERKEZ BANKALARININ YUMUŞAK İNİŞİ
Bu nedenle ekonomi, ülke dışında daha hızlı bir şekilde kötüleşiyor. Amerika Birleşik Devletleri Ancak İttifakBernstein “Yumuşak bir inişin veya hafif bir resesyonun çoğu büyük ekonomide en olası sonuç olduğuna inanmaya devam ediyoruz”Avrupave Çin”. Ancak büyümeyi etkileyebilecek bilinmeyenler her zaman vardır. Eric Winograd, “Ancak Taylor Swift’in turnesi bu yılın sonlarında ve 2024’te Avrupa ve Asya’ya gidecek” dedi.

İçerik: Financialounge.com
 
Üst