AB, 2024 baharından itibaren aşırı açık prosedürleri

Bakec

Member
08 Mart 2023 12:33


Gentiloni: “İstikrar Paktı’nın genel kaçış maddesinin iptalini onaylama zamanının geldiğine inanıyoruz. Avrupa ekonomisi pandemi öncesi seviyenin üzerine çıktı”

Gentiloni: “Madde, hükümetlere ihtiyaç duydukları esnekliği sağladı”


İstikrar ve Büyüme Paktı’nın genel koruma maddesinin 2023’ün sonunda devre dışı bırakılacağını teyit ediyoruz.” Bu maddeyi ilk kez üç yıl önce, Mart 2020’de, pandeminin o dramatik ilk haftalarında etkinleştirdik – diye hatırladı -. Eşi görülmemiş zamanlar için eşi görülmemiş bir karardı. Ve doğru karardı. AB hükümetlerine karantinalar sırasında öncelikle işçileri ve işletmeleri desteklemek için ihtiyaç duydukları esnekliği sağladı. Rusya’nın yeni bir belirsizlik dönemini müjdeleyen Ukrayna’yı tam ölçekli işgalinden sonra da bu maddeyi aktif tutmak doğruydu.”

“Ekonomi toparlandı, maddeyi kaldırmanın zamanı geldi”


“Ekonomilerimizin bu iki ‘siyah kuğu’ döneminde gösterdiği dayanıklılık, büyük ölçüde bu kararlardan kaynaklanmaktadır. Ve bu yılın sonunda maddenin iptalini onaylama zamanının geldiğine inanıyoruz. Gentiloni, “Avrupa ekonomisi salgın öncesi seviyenin üzerine çıktı ve enerji fiyatı şokunun akut aşamasını geçti” dedi.Ayrıca oku
sponsorlu içerik


Ayrıca oku
sponsorlu içerikİlgili
 
Üst