5 milyara yakın ciro bekleniyor

Bakec

Member
Tgcom24

Noel tatilinin son hafta sonu arifesinde başlayan indirimli alışveriş dönemi devam edecek gibi görünüyor harika bir fırsat hem tüketiciler hem de tüccarlar için.


Confcommercio'nun tahminleri


Confcommercio araştırma ofisinin tahminlerine göre indirimlerden yararlanmak isteyen 15,8 milyon aile var. Halihazırda aşırı pahalı bir ürünü tam fiyatına kapmış olanlar bu fırsattan yararlanabilecek, ancak aynı zamanda pazarlık yapmak için mağazalarda dolaşmaya hazır olanlar da olacak: ancak ortalama olarak tahmin ediliyor ki Kişi başı 137 euro harcayacaklar. Aile başına ortalama harcama 306 euro, toplam ciro ise 4,8 milyar. İtalyan Moda Federasyonu-Confcommercio'nun ulusal başkanı Giulio Felloni, “Bunlar, modanın enflasyonun düşüşüne ve kontrol altına alınmasına önemli ölçüde katkıda bulunduğu karmaşık bir yılın ardından İtalyanların tüketim eğiliminin istikrarını vurgulayan tahminlerdir” dedi. Bu satışlar “moda mağazalarında çok çeşitli kaliteli ürünleri çok uygun fiyatlarla bulabilecek tüketiciler için olağanüstü bir fırsatı” temsil ediyor. Kendisi, aslında moda perakendeciliğinin kendisinin “sokakların, meydanların ve tarihi merkezlerin değeri ve canlılığı açısından temel bir bileşen olduğunu kanıtladığını ve İtalya'da GSYİH'nın ve istihdamın büyümesine katkıda bulunduğunun” altını çiziyor.

Takvim


İndirim takviminde ilk olarak Valle d'Aosta'nın 3 Ocak Çarşamba günü başlayacağı, diğer tüm bölgelerin ise 5 Ocak tarihine göre ayarlanacağı belirtiliyor. İstisnalar, indirimlerin başlangıcının turist belediyeleri (24 Şubat'tan itibaren) ve diğerleri (13 Ocak) arasında çeşitlendirildiği Alto Adige ile tüccarların indirimlerin gerçekleştirileceği dönemlere özgürce karar verebildikleri Trento ve eyaletidir. satış.

Tüketicinin korunması


Temmuz ayındaki yaz indirimlerinde olduğu gibi, tüketiciyi garanti altına almak için indirimler, promosyonlar ve tasfiyelerle ilgili kuralları değiştiren yeni Tüketici Kanunu'nun koruması var. Özellikle, tüccarların indirimlerin başlamasından 30 gün önce aldıkları fiyatı belirtme zorunluluğu, 3.098 avroya kadar para cezası riskiyle birlikte “sahte” indirim riskinden kaçınmalıdır.

Temel kurallar


Federmoda ve Confcommercio, tüketicilerin ürünleri doğru bir şekilde satın almalarına daha fazla yardımcı olmak için bize bazı temel kuralları hatırlatıyor: satın alınan bir ürünü değiştirme olasılığı, hasar görmediği veya uyumlu olmadığı sürece mağaza sahibinin takdirine bırakılmıştır; bu durumda, onarım veya değiştirme veya ücretin iadesi; Mağaza sahibinin takdirine bırakılan kıyafetleri test etme zorunluluğu yoktur; Kredi kartları kabul edilmeli ve nakitsiz ödemeler teşvik edilmelidir.

Çok beklenen randevu


Bölgeye göre değişen sürelerle de olsa yaklaşık birkaç ay devam edecek olan indirim sezonu, hem mağazalarda hem de internette indirimleri öngören girişimler çoğalsa da ve dolayısıyla sezonun başlamasından çok önce merakla beklenen bir etkinlik olmaya devam ediyor. Resmi satışlarda sadık müşterilere, “özel günlerin” başlangıcı ve ayrılmış indirimler hakkında bilgi veren bültenler ve kısa mesajlar gönderilir. Ticaret dünyası da, kötü hava koşulları ve aşırı sıcaklar nedeniyle zayıflayan sezon sonu satışlarını bu yaz kurtaran turizme de büyük umutla bakıyor.
 
Üst