“Vergi Forza Italia’nın talebi üzerine değiştirildi”

Bakec

Member
23 Eylül 2023 20.30


Forza Italia, hükümet müttefiklerinden talep ettiği yasa değişikliklerini aldı. Artık bankalar devlete ödeme yapabilecek veya sermayelerini güçlendirebilecek

verginin ekstra kârlar üzerinden yeniden şekillendirilmesi Bankaların yüzde 100’ü, kurumların “katkı payını” devlet kasasına mı ödeyeceğini yoksa kendi sermayelerini güçlendirmeye mi yönlendireceğini seçebileceklerini öngörüyor. Bu, 2024 bütçesine giden yolu çizecek olan ve 28 Eylül’de Bakanlar Kurulu’nda görülmesi beklenen Nadef’in gelmesinden birkaç gün sonra hükümetin varlık kararnamesine sunduğu değişiklik taslağının getirdiği temel yeniliklerden biri. .

Fonları bankaları aktifleştirmek için kullanın


“Böylece tasarruf sahiplerine, yatırımcılara ve finansal sisteme net ve güven verici sinyaller verdik. Her şeyden önce bankaların aktifleştirmeye karar verip vergiyi ödememeleri durumunda verginin hariç tutulması çok önemli. Bu da sermaye sağlamlığını güçlendiriyor. Ailelere ve işletmelere kredi sağlanmasını teşvik etmenin ve aynı zamanda İtalyan bankacılık sisteminin dış piyasalardaki uluslararası güvenilirliğini güçlendirmenin ön koşulu olan bankalarımız”, diye yazıyor Forza Italia.


SİZİN İÇİN İLGİNÇ OLABİLİR Mİ? 
Üst