Traktör protestosu, işte Irpef muafiyetinden kimler yararlanıyor

Bakec

Member
Tgcom24
Hükümetin teklifi


“Geçtiğimiz yıllarda Irpef muafiyeti adil olmayan bir önlem olmuş ve özellikle büyük girişimciler ve yüksek iş hacmine sahip şirketlerin lehine olmuştur. Hükümetin teklifi, Irpef muafiyetini tarım gelirleri ve pazar günlerini aşmayan pazar günleri ile sınırlandırarak ihtiyacı olan çiftçilere yardımcı olmaktır. on bin avro tutarında yani Irpef muafiyetinin sağlanması gerekiyor. en zayıflara müdahaleBu bir ayrıcalık değil, üretenlere somut bir destektir”. Böylece öğrendiğimiz kadarıyla Başbakan Giorgia Meloni, Palazzo Chigi'de buluşan tarım dünyasının kısaltmalarını anlattı.Coldiretti'nin tahmini


Ancak başlangıçtaki 430 bin rakamıyla karşılaştırıldığında yeni tedbir, 10 çiftlikten biri muafiyetin dışındadır. Coldiretti Ettore Prandini başkanı tarafından olumlu değerlendirilen hükümet teklifi: “Irpef muafiyeti, bütçe kanunu oturumunda talep edildiği gibi iyidir – ancak kırsal kesimdeki spekülasyonları durdurmamız gerektiğini belirtiyor yere monte fotovoltaik panellere ilişkin kurallar ve artış Haksız uygulamalara karşı kontroller üretim maliyetlerinin altındaki fiyatlarla satın alma yasağına uyum sağlanması için”.


Legacoop Agroalimentare'nin başkanı Cristian Maretti için bile, “10 bin avronun altındaki Pazar gelirleri için Irpef muafiyeti iyi, ancak piyasaya yaklaşım değişmeli: daha iyi bir organizasyon olmalı ve bu toplama yoluyla yapılmalıdır”. Talepler diğer dernekler tarafından da paylaşıldı, bir durumla karşı karşıyayız artan zorluk çeşitli tarım şirketleri için bu durum zamanla bu işletmelerin çoğunun kapanmasına da yol açtı.

Fai Cisl birliği tarafından çekilen İtalyan tarım rakamlarını gösteren fotoğrafta açık bir gerçek var: İtalyan tarım şirketleri aslında son yıllarda belirgin bir düşüş yaşadı ve 40 yılda neredeyse üç şirketten ikisi yok oldu. Ancak aktif olanlar daha da büyüdü. Tarım işçileri 2019'a göre biraz azalarak bir milyonun biraz üzerindedir (2022'de 1.006.975). Profesyonel tarım girişimcileri ise büyüyerek %2,7 artışla 46.213'e ulaştı ve bu 2015-2021 eğilimini sürdürüyor.2022 yılında 174.636 olan işçi çalıştıran tarım şirketi sayısı yüzde 3,1 oranında azalıyor. 2017'den 2022'ye genel olarak şirket sayısı %7,1 azaldı. Bölgesel düzeydeEn büyük düşüş Molise'de (-%7,1) kaydedilirken, onu Calabria (-%5,7) izledi. içinde karşı eğilimhafif bir artışla, Friuli-Venezia Giulia (+%0,2).


Bağımlı tarım işçileri öncelikle Güney'de (%35,9) yoğunlaşmış olup bunu Kuzeydoğu (%23,5), Adalar (%16), Merkez (%13,4) ve Kuzey-Batı (%11,2) takip etmektedir. ). Ancak serbest meslek sahibi tarım işçilerinin yarıdan fazlası (%50,3) Kuzey bölgelerinde bulunmaktadır. Özellikle, Kuzeydoğu en fazla serbest meslek sahibi tarım işçisine sahiptir (%28), bunu Kuzey Batı (%22,3), Güney (%21,4), Merkez (%16,4) ve Adalar takip etmektedir ( %11,8).
 
Üst