Seyahat günlüğü: JavaOne – önceki günler

Portakalkafa

Global Mod
Global Mod
Sıcak faz başladı. San Francisco’da JavaOne çok yakında. Size biraz yolculuğumdan bahsetmeye karar verdim. Bu, gelen söylentileri deneyim raporlarına dönüştürecektir. Umarım bu format, konferanstan bir makaleden daha fazlasını sunabilir. Belki bu etkileşimli olarak da yapılabilir. Yani: herhangi bir sorunuz var mı? Raporda sizi ilgilendiren nedir? İsteklerinizi doğrudan foruma yazın, size cevap vermeye çalışacağım.

Gün -4 : 10 saatte SFO’ya 18.870 km

Her yolculuk ilk adımla başlar. Bugünün yıllar öncesinden hiçbir farkı yok. Ama adımlar beni gerçekten daha ileriye götürmeyecek. Bu tür durumlar için uçaklar var. 18.870 km için başka bir ulaşım aracı kullanmazdım. Dün öğleden sonraydı. Lufthansa beni bir A340-600 ile göletin karşı kıyısına uçurdu. Uçakta bile FlyNet, uçakta internet. Birkaç küçük çalıştırma probleminden sonra işe yaradı. Fiyat konusunda görüşler farklı olabilir, ancak işlevsellik tam olarak ihtiyacım olan şey. Uçakla çevrimiçi. En son iOS güncellemesini bile içe aktarmak için yeterli bant genişliği. Böyle bir şey yapacağımdan değil. Ama ekonomi sınıfında yanınızda oturan en az üç kişinin neler yaptığını deneyimleyebilirsiniz. Sardalya bu sefer yine çok hızlı hissedebilir. Ancak bu, bir business class uçuşu için yeterli değildi. ve bir güncelleme için çok geç kaldım.

Her zaman uçakta insanlarla tanışırsın. Bu kez Lars Röwekamp (@mobilLarson) ve Sven Reimer ile tanıştım. Güzel sohbetler uçuşu kısaltır. Bir saatin altında göçmenlik yoluyla. Şimdi valizinizi toplayın ve otel servisine gitmek için yola çıkın. Sonra başka bir iyi gece uykusu ve sonraki günlerin meydan okumaları için hazırım.

Gün -3 : Oracle Genel Merkezi

Oracle Genel Merkezi

kahin koltuğu

(Resim: Markus Eisele)

Güzel bir gecenin ardından bugün ilk günüm. JavaOne Pazar gününe kadar başlamaz. İki gün erken geldim. Oracle’ın ACE programı aracılığıyla iki günlük eğitim. Önümüzdeki birkaç günün haberlerini herkesten önce duyalım. Hepsi gizli. Ama sonra hazırım. Ve yarın başlıyor. Akşam San Francisco’ya, 50’den fazla kişiyle Hilton’a geldiğimizde ve odalarımızı istediğimizde tekrar kuyruğa gireceğim. O zaman inşaat işine biraz daha eşlik etmek için bir günüm daha var. Son yıllarda olduğu gibi, San Francisco muhtemelen bir gecede Oracle ve Java hayranlarının başkentine dönüşecek. Bugün için hala biraz zamanım var. Perde arkasındaki birçok kişiye merhaba deyin. Java topluluğunu önemseyen pek çok kişi var.

Tori Wieldt, @Java’dır

(Resim: Markus Eisele)

Java topluluğunun arkasındaki ekiple burada tanışabilirsiniz. Örneğin Tories. Tori Wieldt @Java Twitter’dan. Ve işini ciddiye alıyor. Mavi saçları var ve Duke Scientist beyaz önlük giyiyor. Bir yıldır görüşmüyoruz. Bazı yönlerden bu zaten bir tür aile birleşimidir. Ama hala çok kayıp var. İlk etkinlikler Cumartesi günü başlıyor. Örneğin, birçok bisiklet meraklısının San Francisco’nun inişli çıkışlı yollarında ilerlediği Geek Bisiklet Gezintisi. Bu yıl orada olmayacağım. Ama topluluk liderleri yemeğinde duracağım. Hepsi akşamki NetBeans toplantısından hemen önce. Aslında slaytlar oluşturmak istiyordum. Bunun için zaman bulmayı umuyorum.

()

Haberin Sonu