Küresel Menkul Kıymetler’den satış argümanlarına yönelik açıklama: Satışa yönelik bir fikir yoktur

Adanali

Member
Küresel Menkul Kıymetler’den satış argümanlarına yönelik açıklama: Satışa yönelik bir fikir yoktur
Bazı internet sitelerinde ‘Global Menkul Kıymetler’in satışına ait mutabakat sağlandığı” tarafındaki haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.


Global Menkul Kıymetler’den yapılan açıklamada, şirket ile ilgili temelsiz haberler üzerine açıklama yapılması zaruriliği doğduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Dünyada kendi dalında önder tek Türk şirketini yaratan bir kümenin birinci adımı olarak 1990 yılında kurulan Küresel Menkul Kıymetler’in satışı kelam konusu değildir ve olmayacaktır. Çıkan haberlerin bilakis Küresel Menkul Kıymetler’in satışına yönelik bir fikir yoktur. Türkiye’de biroldukça unsur imza atan, sermaye piyasalarının gelişmenine katkıda bulunan bir şirket olan Küresel Menkul Pahalar, Türkiye sermaye piyasalarının gelişmesi için öncülük etmeye devam edecektir. Gayemiz tasarruf sahiplerinin yatırımlarını gerçek yönlendirmelerine yardım etmek ve ülke iktisadı için katma bedel yaratmaktır. Bu maksatla borsaya açılan şirketlerin birçoğunun halka arzında yer alarak, ülke iktisadına kıymetli büyüklükte kaynak yaratmış olmanın gururunu yaşamaktayız. Ayrıyeten haberlerde geçen ‘satış için manipülatörler ile görüşüldüğüne’ dair sözler de şirketimiz ve kümemiz için kabul edilemez bir iftiradır. Küresel Yatırım Holding’in temel taşı olan Küresel Menkul Kıymetler gurubun en değerli şirketlerinden biri olarak kalmaya devam edecektir. Şirketimizle ilgili yapılan gerçekle bağdaşmayan haberlerle ilgili gerekli yasal bütün haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna duyururuz.”
 
Üst