“Kötü ayrıldım lakin Gençlerbirliği için daima yeterli konuştum”

Bakec

Member
Spor Toto 1. Lig grubu Gençlerbirliği, teknik yönetici Taşkın Aksoy’la 1+1 yıllık kontrat imzaladı.
Beştepe’deki İlhan Cavcav Tesisleri’nde gerçekleştirilen imza merasimine Gençlerbirliği Kulübü Lideri Niyazi Akdaş ve idare şurası üyeleri katıldı.
Akdaş, Aksoy’un kırmızı-siyahlıların eski antrenörlerinden biri olduğunu belirterek, “Çok sevdiğimiz, kıymet verdiğimiz bir insan. Üstelik kulübümüzden etik olmayan bir biçimde ayrılması bizi üzmüştü. Bu beraberlik biraz da onun telafisi üzere olacak. Biz, hocamıza güveniyoruz. birebir vakitte âlâ sonuçlar alacağımıza sonsuz itimadım var. 1+1 yıllık bir kontrat imzaladık. Bizim yardımcı hocalarımızla çalışacak. Evvelden çalıştığı gruptu. Daha da ekonomik kurallarda bu işi çözmüş olacağız.” dedi.
Bu yıl ana maksadın ligde kalmak olduğunu anlatan Akdaş, “Transferde yapacağımız desteklerin kalitesine göre de ligdeki durumumuz aşikâr olur. Birinci 7’de olursa play-off oynarız. Altında olursak da bu ligde kalacağız. Bu yıl değil fakat gelecek yıl gayemiz play-off. Bu yıl da olur diye çalışacağız.” diye konuştu.
Akdaş, Taşkın Aksoy’a inancını de vurgulayarak, “Hocamız ‘Beni mağdur edenler eski idaredeki arkadaşlar.’ diyor. Kulübüyle ilgili makus bir kelam sarf etmedi. bu biçimde bir şey olsaydı aslına bakarsanız bugün birlikte olamazdık. Mağdur edilmesine karşın, kulübe olan sevgisini, hürmetini belirttiği için kendisine teşekkür ediyorum. Davalar da geri çekilecek. Hocamla yeni beyaz sayfa açılıyor.” değerlendirmesinde bulundu.
Aksoy: “Hedefimize ulaşmak istiyoruz”
Metin Diyadin’den boşalan teknik yöneticilik koltuğuna oturan Taşkın Aksoy ise kendisine olan itimattan dolayı idareye teşekkür ederek, şunları kaydetti:
“Takımda tanıdığım oyuncular var. Yüzde 70-80’i altyapıdan oyuncularım. Takımda de altyapıdan hocalarımız var. Heyecanlıyım. Amaçlarımıza ulaşmak istiyoruz. Birinci yarı bitene kadar fazla puan toplamak maksadımız. daha sonrasında yolumuzu daha güzel görürüz. Play-off’u zorlayarak Üstün Lig’e çıkmak olağan ki gayelerimiz içinde ancak gerçekçi olmak gerekirse bu yıl kalıcı olmalıyız. Seneye yeni gayeler belirleriz. Uygun futbol oynatmak ve oyuncu yetiştirmek gayemiz.”
Ayrılığı periyodunda toplulukla ilgili makûs hiç bir şey söylemediğini vurgulayan Aksoy, “Ben her vakit belirttim, ayrıldıktan daha sonra da hocalarla iletişimdeydim. Daima takip ediyordum. Berbat ayrıldım ancak Gençlerbirliği hakkında daima düzgün kelamlar söylemiş oldum. bu biçimdeki durum biliniyor, idareyle ve şahıslarlaydı sorunum. Topluluk ve taraftar hakkında hiç bir vakit makus kelam söylemem, haddime de değildir. Burada seve seve çalıştım ve memnunlukla geldim. 100. yılda çalışmak beni gururlandırıyor. Kadromu hoş günlere taşıyacağız, buna eminim ve fazlaca heyecanlıyım.” diyerek kelamlarını tamamladı.
 
Üst