JBoss EAP 6.3 yayınlandı

Portakalkafa

Global Mod
Global Mod
Red Hat, Kurumsal Uygulama Platformu (EAP) başlığı altında, tüm ara yazılım ürünleri yelpazesi için Java EE 6 sertifikalı bir temel sağlar. En son sürüm 6.3.0.GA açık kaynaktır ve JBoss.org adresinden indirilebilir.

Belgelere destek portalı aracılığıyla ücretsiz olarak erişilebilir. Hızlı erişim için en önemli belgeler:

PickLink Uzantıları

PicketLink bileşeni daha yeni bir sürüme entegre edilmiştir. Kimlik yönetimi ve federasyon için eksiksiz bir yönetim sistemi sağlar. Bu, güvenlik yapılandırmalarını CDI aracılığıyla enjekte etme yeteneğini içerir. Kimlik sağlayıcılarla da bir şeyler oldu: Kerberos ve sertifika tabanlı oturum açma, buna dayalı tek oturum açma kadar mümkün.

Etki alanı kurtarma iyileştirmeleri

EAP 6.3 ile ana bilgisayar denetleyicisi, etki alanı denetleyicisinin bir yedeğini kullanabileceğini de bilir. Bu, bir arıza durumunda sorunsuz çalışmaya izin verir ve bir etki alanının kullanılabilirliğini garanti eder.

güvenlik iyileştirmeleri

Yalnızca Java anahtar deposuna güvenmek yerine, JMS alt sistemi ve güvenlik etki alanları artık EAP 6.3’teki PKCS11 anahtar depolarına da erişebilir.

Geliştirilmiş web yönetim konsolu

Web Yönetim Konsolu önemli ölçüde genişletildi ve artık yalnızca düzeltme ekini değil, aynı zamanda veri kaynaklarının test edilmesini de destekliyor. Sonuç olarak, optik bir revizyondan geçti. Bu aynı zamanda navigasyondaki değişiklikleri ve bağımsız mod ile etki alanı modu arasındaki arayüzün uyarlanmasını içerir. Ek olarak, web konsolu artık analitik bilgilerini Red Hat’e bildiriyor.Bu, yazılımın kullanılabilirliğini önemli ölçüde iyileştirme ve kullanım kolaylığını artırma çabalarına dayanıyor. Varsayılan olarak işlev, devre dışı bırakılmış durumda sağlanır. Ancak Red Hat, yazılımı iyileştirmek için müşterilerden onları etkinleştirmelerini ister.

Sertifikalı platformlar

Microsoft Windows Server 2012 R2 ve Red Hat Enterprise Linux 7’ye ek olarak, PPC64 mimarilerinde Red Hat Enterprise Linux 6 ve Red Hat Enterprise Linux 7 için destek artık mevcut.

Teknik önizlemeler

Yenilikler, yeni EAP versiyonunda da bulunabilir. Ancak bunlar teknik tahminlerdir ve acil yardım sözleşmesi kapsamında değildir. Buna WebSockets desteği, JSF uygulamalarını, CLI uzantılarını ve durum bilgisiz ve oturum kapsamlı olarak kullanılabilen bir kimlik çekirdeğini değiştirme seçeneği dahildir.

()

Haberin Sonu