JavaLand Konuşmacısı IV: Stephen Chin ile Röportaj

Portakalkafa

Global Mod
Global Mod
JavaLand gittikçe yaklaşıyor. Böylece, yeni Java Konferansı’nın ilk kez Brühl’s Phantasialand’da düzenlendiği tarih. Geçtiğimiz haftalarda bundan biraz bahsetmiştim ve bu fırsatı, dersleriyle çeşitli programda yer alan birkaç konuşmacıyı kademeli olarak tanıtmak için değerlendirmek istiyorum. Sırada Stephen Chin var.

Stephen Chin (@steveonjava)

Stephen Chin (@steveonjava)

(Resim: Markus Eisele)

Stephen, Oracle’da UI teknolojilerinde uzmanlaşmış bir Java evangelisti ve JavaFX için birincil teknik referans olan “Pro JavaFX Platform 2” kitabının ortak yazarıdır. Devoxx, CodeMash, OSCON, J-Fall, GeeCON, Jazoon ve JavaOne gibi dünya çapındaki Java konferanslarına katıldı. O bir JavaOne Rock-Star ödüllü ve Oracle’a katılmadan önce bir Java şampiyonuydu. Akşamları ve hafta sonları Stephen, JavaFX için bir DSL olan ScalaFX, kullanıcı arabirimi odaklı bir JVM dili olan Visage, bir JavaFX bileşeni ve uzantı kitaplığı olan JFXtras ve çeviklik için bir JavaFX yazılı planlama aracı olan Apropos dahil olmak üzere çeşitli projeler üzerinde çalışan açık kaynaklı bir bilgisayar korsanıdır. projeler. Şu anda Nighthacking ile tekrar Avrupa’yı geziyor ve ayrıca bir dizi canlı röportaj yayınlamak için JavaLand’a uğrayacak. Blogunda her zaman JavaFX hakkında ilginç haberler ve turlarında karşılaştığı konular bulabilirsiniz. Twitter’da @steveonjava.

Daha önce hiç Almanya’da bulundunuz mu ve nerede? En iyi/en kötü hatıranız olarak neyi aldınız?

Chin: En son NightHacking Avrupa Turu için, Münih ve Konstanz Gölü’nde durarak Almanya’yı dolaştım. ABD’ye kıyasla işlerin oldukça düzenli olduğunu görünce çok şaşırdım. Örneğin, otobanda, öndeki arabanın fark etmesi dakikalar sürse bile, sürücüler her zaman kibarca insanların şeritlerinden çıkıp sola dönmelerini beklediler. ABD’li bir sürücü yüksek sesle korna çalar ve ikinci kez düşünmeden sağdan sollar. [or at least a New Yorker like my Dad would].

En kötü anım, Frankfurt havaalanı olsa gerek… Bunun şehri göstermediğini biliyorum, ama atmosfer hakkında söylenecek güzel bir şey bulamayacak kadar çok kez hızlı bir bağlantı kurmak için terminal kemerinden koştum.

Almanya’daki konferansın atmosferini genel olarak tanımlamanız istenseydi, ne söylerdiniz?

Chin: Alman programcılar oldukça zeki… ve size söylemekten korkmuyorlar. Seyirciler tipik olarak kabadayı ve rahatsız edici veya gizli ve kurnazdır, ancak W-JAX’taki deneyimim bunların hiçbiri değildi. Katılanlar yorum yapmaktan ve soru sormaktan çekinmediler ve sordukları sorular gerçekten çok iyi düşünülmüştü.

Geçmişte bulunduğunuz bir geliştirici konferansı için en sıra dışı yer neresiydi? JavaLand’in tema parkı fikri sizinle nasıl karşılaştırılır?

Chin: Sandusky Ohio kutup girdabında meydana gelen Codemash’ın muhtemelen katıldığım en sıra dışı konferans olduğunu söylemeliyim. Karışık bir kalabalık (.NET ve Java), dışarısı kesinlikle donuyor, ancak aile dostu bir kapalı su parkının içinde tutuluyor. Oh, ve domuz pastırmalı tatlıları da var, ki bu bence herhangi bir inek olayını özetliyor.

Öyleyse, JavaLand organizatörlerine soru şu: Bir tema parkınız var (+1!), Peki ya pastırmalı puding?

Teşekkürler Stefan! Birkaç gün sonra JavaLand’de görüşmek üzere!

Stephen, NightHacking Turu ile JavaLand’e uğrayacak ve diğer şeylerin yanı sıra JavaLand’den canlı olarak Java 8 Lansman Etkinliğine ev sahipliği yapacak.

()

Haberin Sonu