Java 8 Güncelleme 20 mevcut

Portakalkafa

Global Mod
Global Mod

1. Java 8 Güncelleme 20 mevcut

Oracle, Java 8 için yeni bir güncelleme yayınladı. Tam sürüm 1.8.0_20-b26. Bu işlevsel bir güncellemedir ve bir güvenlik (CPU) yaması değildir. Bu yüzden daha yakından bakmaya değer.

Java Görev Kontrolü 5.4

JMC, Oracle’ın ticari teklifinin bir parçasıdır. Muhtemelen ücretsiz olarak geliştirme amaçlı kullanılabilirken, özellikle uçuş kaydedici üstünlüğünü sadece üretimde kanıtlıyor. İçerik açısından çoğunlukla küçük şeyler iyileştirildi ve hatalar giderildi. Sürüm notları eksiksiz bir genel bakış sağlar.

Gelişmiş Yönetim Konsolu (AMC) 1.0

Java Platform Blog’unda bu yeni özellikle ilgili tam bir makale yayınlandı. Gelişmiş yönetim konsolu, yöneticiler için bir araçtır ve masaüstlerinde Java kurulumlarının kontrolünü iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Kullanılan Java sürümlerinin izlenmesi özellikle ilgi çekicidir. İstemci üzerinde basit bir özellikler dosyası ile ilgili bilgilerin merkezi bir sunucuya iletilmesi etkinleştirilir.

JDK 8u20 ile kullanım izleme

İstemcilerde Java sürümlerinin merkezi olarak izlenmesi

(Resim: Oracle (https://blogs.oracle.com/java-platform-group/entry/new_management_console_in_java))

Yöneticiler, SE 7u20’de hali hazırda kullanıma sunulan dağıtım kural kümeleriyle birleştiğinde, artık bunları bilinen altyapıyla karşılaştırma ve sorunların tam olarak nerede ortaya çıkacağını önceden belirleme fırsatına sahiptir. Bu özellik, Java SE Advanced lisansının bir parçasıdır ve ücretsiz değildir.

Yeni özellikler ve değişiklikler

Yeni işlevlerle bu kez yöneticiler de özel ilgi gördü. Bir MSI kurulum paketi, masaüstü yönetim araçlarıyla entegrasyonu basitleştirir. Java Denetim Masası’ndaki “Orta” güvenlik düzeyi kaldırıldığı için Java, son kullanıcılar için biraz daha güvenli hale geldi. Bu, uygulama geliştiricilerine güvenli geliştirmenin temellerine bağlı kalmak ve tamamen uyumlu olmaktan başka seçenek bırakmıyor.

Dokümantasyon da özenle hazırlandı. Yeni bir sorun giderme kılavuzu, istemci ile JVM’yi birleştirir ve prosedürleri tek bir belgede derler. Dağıtım Kılavuzu da yenidir. Önceki JavaFX’e özgü kılavuzların yerine geçer. Bir Çöp Toplama Optimizasyon Kılavuzu, JVM’de yer alan algoritmalara genel bir bakış ve bunları optimize etmeye yönelik ipuçları sağlar.

Son olarak, Java eğitimleri kolaylaştırılmıştır.

()

Haberin Sonu