Etkili Java – Profesyonel Java geliştiricisi için temel okuma

Portakalkafa

Global Mod
Global Mod

1. Etkili Java – Profesyonel Java geliştiricisi için temel okuma

Bekleyiş sonunda bitti. Joshua Bloch’un “Etkili Java” adlı kitabının üçüncü baskısı geçen yılın sonlarından beri mevcut. Kitabın İngilizce olarak yayınlanan yeni baskısı, Java 7, 8 ve 9 ile tanıtılan özellikler ve programlama paradigmaları için en iyi uygulamaları ve önerileri de içermektedir.

kısa inceleme

Bloch, kitabında Java’nın çeşitli özelliklerinin ne zaman ve nasıl kullanılması gerektiğini ayrıntılı ve kolay anlaşılır bir şekilde anlatıyor. Her profesyonel Java geliştiricisi için “Etkili Java” okuması gerekli olmalıdır.

kitabı kimler okumalı

Verimli ve sürdürülebilir kod yazmak isteyen tüm profesyonel Java geliştiricileri.

detaylı inceleme

Dilin çeşitli özelliklerini açıklayan birçok iyi Java kitabı vardır. Ancak bildiğiniz gibi bu sadece ilk adım. Verimli ve bakım yapılabilir uygulamalar geliştirebilmek için, yalnızca bireysel özellikleri bilmeniz değil, aynı zamanda bunları ne zaman ve nasıl kullanacağınızı da anlamanız gerekir.

Joshua Bloch, “Etkili Java” adlı kitabının önceki baskılarında ben dahil birçok geliştiriciye yardımcı oldu. Mükemmel açıklamaları, farklı dil özelliklerinin nasıl çalıştığını ve etkilediğini gösterir ve anlaşılması kolay ve geleceğe dönük kodlar oluşturmak için en iyi uygulamaları gösterir. Java 7, 8 ve 9 ile sunulan paradigmaları ve dil özelliklerini kullanmak için güncellediği kitabının üçüncü baskısıyla devam ediyor. Özellikle, tüm geliştiricilerin arayüz tasarımı ve ‘kullanım’ bölümlerine aşina olması gerekir. jenerikler ve lambdalar.

Yoğun Java bilgisi içeren 90 makale

Son iki haftadır kitabı baştan sona okudum ve herkese tavsiye ederim. Eğlenceli ve çok eğiticiydi. Ancak tüm kitabı bir kerede okumaya vakti olmayanlar için de güzel bir haber var. Bloch’un kitabı, belirli görevler ve dil özellikleri için hedefe yönelik tavsiyeler ve açıklamalar sağlayan 90 maddeye bölünmüştür. Maddeler birbirine atıfta bulunmakla birlikte, ayrı ayrı da okunabilir.

Bölme sayesinde kitap, günlük geliştirme çalışmalarında referans çalışması olarak da kullanılabilir. Yakın gelecekte lambdalar ve jenerikler hakkında daha karmaşık makaleler okuyacağımdan şimdiden eminim. Bir önceki baskıda olduğu gibi, “Etkili Java”nın üçüncü baskısı, karmaşık görevler geliştirmede ve yeni API’ler yaratmada bana eşlik edecek.

Kitapta yer alan 90 makale aşağıdaki bölümlere ayrılmıştır:

• Nesneler oluşturun ve yok edin
  • Tüm nesneler için ortak yöntemler
  • Sınıflar ve arayüzler
  • genel
  • Numaralandırmalar ve açıklamalar
  • Lambdalar ve Akışlar
  • yöntemler
  • Genel programlama
  • istisnalar
  • yarışma
  • Serileştirme
İlk bakışta, bazı bölümler temel Java geliştirme konularını kapsayabilir. Ancak baştan sona okumanızı tavsiye ederim. Bir geliştirici ve mimar olarak 15 yıldan fazla deneyime sahip olmama rağmen, her bölümden yeni fikirler ve içgörüler kazandım.

Bu nedenle, tüm profesyonel Java geliştiricilerine 3. Sürümü tavsiye etmek istiyorum.

()

Haberin Sonu