15 milyon İtalyan seyahat ediyor

Bakec

Member
Her biri 400 avroluk bütçe


Her şey dahil kişi başı ortalama bütçe 400 avro olacak. Cna Commercio e Turismo’nun araştırmasına göre, 4 Haziran Pazar gününe kadar sahil beldeleri ve sanat şehirleri, Güney’de ve deniz için ana adalarda ve Merkez-Kuzey’de belirgin bir yaygınlıkla turistlerin gözde destinasyonları olacak. Sanat merkezleri için.

belirsiz hava


Confcommercio, İtalyanların ayrılma eğiliminin, tam da ayrılmaları caydırabilecek havanın belirsizliği nedeniyle, aynı yıldönümü için sadece bir ay önce açıklanandan yaklaşık 4 puan daha düşük olduğuna dikkat çekiyor.


Yolculuğun oldukça kısa ortalama uzunluğuna rağmen (%67’si bir veya iki gece evden uzakta kalacak), her iki İtalyandan birinin varış noktası olarak ikamet ettiği bölgenin dışında bir yeri seçmesi şaşırtıcıdır. ve on kişiden biri yabancı bir destinasyon.


zirvede deniz


Mülakat yapılan kişilerin %36’sı tarafından seçilen deniz kesinlikle kazanır, ancak sanat şehirleri ve köyler de toplamda %27’lik bir oranla kazanır. Dağlar da tercihlerin %14’ü ile iyi bir konumda.

yenilikçi turizm


Cna, yenilikçi turizmin ve özellikle zanaatkarlık ve tarımsal gıda bilgisine dayanan deneyimsel turizmin hakim olacağının altını çiziyor. İtalyan turistler galip gelecek, ancak çok sayıda yabancı varlığı bekleniyor, bu da ülkemizin yurtdışındaki çekici rolünün Covid öncesi seviyelere geri döndüğünü ve onları geliştirdiğini gösteriyor.

 
Üst